Bayern odpada z T-Home Cup, FCB nadal bez bramki

FC Bayern przegrał w półfinale T-Home Cup z Hamburgiem SV 0:1 po bramce w 40. minucie Piotra Trochowskiego. Tym samym Bawarczycy zaprzepaścili okazje do gry w finale, w którym mogliby zmierzyć się z VfB Stuttgart. Bawarczycy co prawda utrzymywali się dłużej przy piłce, jednak większego efektu z tego nie było, co było główną przyczyną porażki Monachijczyków w tym pojedynku.
Ponad 30 000 publiczność zgromadzona na Veltins Arena przez 30 minut oglądało dwa zespoły nastawione na mocną defensywę. Najlepszą okazję FCB miało w 20. minucie, jednak akcja Anatolija Tymoszczuka okazała się nieskuteczna.

Po zmianie stron dwie świetne okazje zmarnował Mario Gomez, który przegrał pojedynek z bramkarzem HSV Wolfgangiem Heslem. Znacznie bardziej skuteczny okazał się były Bawarczyk Trochowski, który wpakował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Hansa-Joerga Butta.

Trener Louisa van Gaal do Gelsenkirchen zabrał wszystkich zawodników ze zgrupowania w Donaueschingen. Oczywiście w kadrze zabrakło kontuzjowanych Daniela van Buytena i Francka Riberyego, a także Luci Toniego i Bastiana Schweinstegiera, którzy dopiero niedawno powrócili do treningów oraz Ivicy Olica, który nadal jest zawieszony.

Skład, który dzisiaj pojawił się od pierwszych minut był zarysem ekipy, która ma rywalizować z przeciwnikami w nadchodzącym sezonie. I tak o to w bramce zagrał Butt, zaś linie obrony tworzyli Edson Braafheid, Martin Demichelis, Holger Badstuber oraz Philipp Lahm.

W środku pola najbardziej cofniętym pomocnikiem był kapitan Mark van Bommel, który grał za Tymoszczukiem, Danielem Pranjiciem oraz Jose Ernesto Sosą. Duet w napadzie stanowili Miroslav Klose z Gomezem.

Z kolei szkoleniowiec HSV Bruno Labbadia na boisko delegował czterech byłych zawodników FC Bayern - Trochowskiego, Davida Jarolima, Jose Paolo Guerrero i Ze Roberto.

FC Bayern - Hamburger SV 0:1 (0:0)