Bayern kolejny raz triumfuje

3. kolejka Bundesligi i trzecie zwycięstwo Bayernu. Tym razem Bawarczycy na własnym boisku pokonali zespół FSV Mainz 3:1 (2:0)i z kompletem punktów przewodzą w tabeli Bundesligi.

71000 fanów, którzy zebrali się dziś na trybunach Allianz Arena na dobre nie zajęli jeszcze swoich miejsc kiedy po dokładnym dośrodkowaniu Thomasa Müllera piłkę do bramki Mainz wbił Mario Mandžukić (2.). Bayern zdominował początek spotkania. Po dobrej akcji Xherdana ShaqiriegoHolgera Badstubera ten drugi dośrodkował wprost na głowę Bastiana Schweinsteigera, który podwyższył na 2:0 (13.). Bawarczycy nie byli jednak konsekwentni i około 30 minuty do ich gry wkradło się rozprężenie. Piłkarze Mainz zaatakowali odważniej jednak zabrakło im czasu w pierwszej połowie. W drugiej kontynuowali swoją ofensywną grę i w 59. minucie po faulu Dante'ego rzut karny na bramkę zamienił Adam Szalai. Kontaktowe trafienie podziałało na gospodarzy motywująco i piłkarze rzucili się do ataku. Od 75. minuty gra Bayernu przypominała już z powrotem tą z początku spotkania za sprawą wprowadzonego Javi'ego Martineza, który dwoił się i troił zarówno w ataku, jak i obronie. Hiszpan w doliczonym czasie gry idealnie dograł piłkę Toni'emu Kroosowi, a ten strzałem po krótkim słupku ustalił wynik spotkania.

Kluczowe momenty:

2.: Bawarczycy wykorzystują pierwszą sytuację w meczu!!! Müller zagrywa w poprzek pola karnego, a Mandžukić bez problemu umieszcza piłkę w siatce.

10.: Szansa Müllera. Dośrodkowanie Shaqiri'ego na dłuższy słupek, lecz Thomas nie trafia głową do bramki.

13.: 2-0!!! Dwójkowa akcja Badstubera i Shaqiriego zakończona dośrodkowaniem tego pierwszego w pole karne wprost na głowę Schweinsteigera. Bastian uderza nie do obrony.

14.: Kolejna szansa Müllera. Jego strzał z obrzeży pola karnego minimalnie niecelny.

47.: Pierwsza sytuacja Mainz. Po zamieszaniu w polu karnym FCB strzał oddaje Soto, jednak Boateng blokuje na rzut rożny.

50.: Rzut wolny. Shaqiri uderza po krótkim słupku. Bramkarz gości paruje na rzut rożny.

52.: Kolejny rzut wolny w wykonaniu Szwajcara. Strzał głową Boatenga mija jednak bramkę.

56.: Strzał z dystansu Kroosa. Wetklo łapie bez problemu.

58.: Zamieszanie w polu karnym Bawarczyków. Dante powala Baumgartlingera. Sędzia odgwizduje rzut karny.

59.: 2-1!!! Adam Szalai strzela z rzutu karnego. Manuel Neuer nie miał najmniejszych szans.

65.: Po dośrodkowaniu Kroosa z rzutu wolnego Dante uderza głową tuż obok bramki Mainz.

66.: Kapitalne dośrodkowanie Shaqiri'ego na krótszy słupek. Kroos uderza nieczysto głową, piłka ląduje pod nogami Mandžukica, lecz ten nie trafia z bliskiej odległości.

70.: Groźny strzał Müllera jednak tylko boczna siatka.

71.: Niemal identyczny strzał Shaqiri'ego z przeciwległego skrzydła. Niestety znów tylko boczna siatka.

77.: Następny sytuacja Müllera. Reprezentant Niemiec pudłuje jednak w trudnej sytuacji.

80.: Kroos strzela z dystansu. Wetklo broni.

90+1.: Klepka Müllera z Kroosem. Noveski rzuca się pod nogi tego drugiego i wyjaśnia sytuację.

90+2.: Stuprocentowa sytuacja Pizarro. Peruwiańczyk jest sam na sam z bramkarzem Mainz, lecz nie wykorzystuje dogodnej pozycji.

90+2.: 3-1!!! Po idealnym dośrodkowaniu Javi'ego Marineza Toni Kroos strzela wolejem i ustala wynik spotkania.