Bayern gładko pokonuje Freiburg - FCB 4:0 SCF

Bawarczycy nadal pozostają niepokonani! Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie SC Freiburg w spotkaniu rozgrywanym w ramach 21.kolejki Bundesligi aż 4:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Xherdan Shaqiri, a po jednym trafieniu dołożył Dante oraz Claudio Pizarro.

Spotkanie z Freiburgiem było dobrym sprawdzianem przed środowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Arsenalem. Bayern gładko pokonał swojego rywala i w lidze pozostaje niepokonany od 46 meczów. Dzisiejszy pojedynek oglądało 71 tysięcy widzów. Kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać na pierwszą bramkę do 19' minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Dante, który wykorzystał dobrą centrę Diego Contento i strzałem głową pokonał Baumanna. W 34' minucie Freiburg dobił Xherdan Shaqiri, który podwyższył prowadzenie na 2:0. Szwajcar nie zamierzał na tym przestać i tuż przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

W drugiej połowie spotkania Bawarczycy przez bardzo długi okres nie mogli pokonać bramkarza rywali. Dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Diego Contento, ale defensor Bayernu niecelnie uderzał na bramkę Freiburga.Także w końcówce spotkania idealną okazję miał Javi Martinez, ale Hiszpan w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jedynie w boczną siatkę. Dopiero w 88' minucie padł ostatni gol w tym pojedynku, który był autorstwa Claudio Pizarro. SCF jest dla Peruwiańczyka bardzo wygodnym rywalem. Napastnik monachijczyków w 19 meczach przeciwko drużynie prowadzonej przez Christiana Streicha zdobył aż 11 bramek.

Sytuacja kadrowa:

Aż pięciu zmian kadrowych w porównaniu do poprzedniego meczu dokonał Pep Guardiola. Contento, Martinez, Mueller, Shaqiri oraz Pizarro zastąpili dziś na placu gry Alabę, Boatenga, Goetze, Thiago i Mario Mandzukicia. Pierwsza czwórka usiadła na ławce natomiast Chorwat musiał pauzować z powodu zółtych kartek.

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Martinez, Dante, Contento - Lahm(c)(64' Goetze) - Robben(78' van Buyten), Mueller, Kroos, Shaqiri(61' Schweinsteiger) - Pizarro

Ławka: Starke - Thiago, Boateng, Alaba

SC Freiburg: Baumann - Sorg, Krmas, Guenter, Hohn - Klaus(62' Kerk), Fernandes, Ginter(69' Schuster), Schmid - Darida, Mehmedi(81' Guede)

Sędzia: Guido Winkmann

Widzów: 71 000

Bramki: 1-0(19' Dante), 2-0(34' Shaqiri), 3-0(42' Shaqiri), 4-0(88' Pizarro)

Żółte kartki: Dante, Martinez, Kroos / Guenter