DieRoten.pl

Bawarczycy od lat zaangażowani w pomoc społeczną

25.03.2020, 09:10:06
FotoOlimpik

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa, wiele osób ze świata sportu angażuje się w różne projekty społeczne, których celem jest pomoc w walce z obecnym kryzysem.

Nie inaczej jest w przypadku Bayernu Monachium. Jak już dobrze wiemy kilka dni temu Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka wyszli z inicjatywą i rozpoczęli kampanię #WeKickCorona, której celem jest zbieranie datków oraz pomoc potrzebującym w walce z pandemią.

Aby zachęcić innych do udziału w akcji obaj panowie z własnych środków przekazali milion euro. Odzew jest ogromny, albowiem do projektu dołączyło już wielu znanych piłkarzy. Ponadto ostatnio dołączył także były trener FCB – Niko Kovac. Na ten moment zebrano już więcej niż 3 miliony euro.

Następnie świat obiegła wiadomość, że Robert Lewandowski wraz ze swoją żoną Anną, przekazał na polskie szpitale milion euro (kwota zostanie po równo podzielona między wszystkie szpitale zakaźne, zaś pozostała suma posłuży zakupowi niezbędnych środków medycznych).

Warto również wspomnieć, że zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec oraz całe kierownictwo na czas kryzysu zrzeknie się 20% swoich zarobków, aby pozostali pracownicy Bayernu mogli w tym trudnym momencie otrzymywać pełne wynagrodzenie. Warto jednak wiedzieć, że monachijczycy już od dłuższego czasu są aktywni społecznie i pomagają w różnych fundacjach.

Thomas Mueller: Wychowanek od ponad dziesięciu lat jest ambasadorem fundacji „YoungWings”, która pomaga dzieciom i młodzieży, którzy stracili bliskich.

Manuel Neuer: Kapitan Bayernu jest założycielem fundacji „Manuel Neuer Kids Foundation”, która pomaga społecznie wykluczonym dzieciom w Zagłębiu Ruhry i Monachium.

Thiago: Hiszpan jest bardzo aktywny i udziela się społecznie w fundacji „Alcantara Family Foundation”, która z kolei promuje sport i edukację.

Serge Gnabry: Niemiec jest zaangażowany w projekt „Common Goal”, w ramach której Serge każdego roku oddaje 1% swoich zarobków. W akcji tej bierze też udział m. in. Mats Hummels.

Przykładów jest znacznie więcej, albowiem piłkarze FCB niejednokrotnie przeznaczali już środki na cele charytatywne. Dziennik „Bild” zaznacza, że są oni tylko wzorem pod względem sportowym, ale i społecznie mogą być wzorem dla innych.

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama26.03.2020 10:03
Tak się buduje tożsamość klubu.
25.03.2020 18:33
I tak powinno być!! Ci co zarabiają grube miliony powinni się dzielić!!

reklama