Bawarczycy na wypożyczeniach [marzec]

Jak radzili sobie przebywający na wypożyczeniach zawodnicy Bayernu Monachium w marcu? Zapraszamy do comiesięcznego raportu.

Alexander Nuebel (AS Monaco)

Trwa dobra passa niemieckiego golkipera. W trzech ligowych rozegranych w marcu meczach, 25-latek dwa razy zachował czyste konto, a na szczególne wyróżnienia z pewnością zasługuje jego postawa w spotkaniu przeciwko PSG, które zespół z Monaco wygrał aż 3:0. Ogólnie, Nuebel rozegrał dla francuskiego klubu w tym sezonie 42 spotkania zachowując 12 razy czyste konto.

Joshua Zirkzee (RSC Anderlecht)

Marzec był udany również dla kapitana holenderskiej "młodzieżówki". Zirkzee zdobył bowiem kolejne dwie bramki oraz zaliczył asystę. Łącznie w tym sezonie ma na swoim koncie już 16 bramek oraz 9 asyst. Wiele jednak wskazuje na to, że po dobrym sezonie w Belgii, 20-letni napastnik nie wróci do Monachium.

Lukas Mai (Werder Brema)

Dużo gorzej sprawy wyglądają u 22-letniego stopera, który rozegrał ledwie 45 minut w marcu. Co gorsza, było to akurat w przegranym po raz pierwszy od listopada spotkaniu...Mai został zmieniony w przerwie i w kolejnym spotkaniu już nie "powąchał" murawy. Obrońca stracił również miejsce w kadrze reprezentacji Niemiec U-21

Fiete Arp (Holstein Kiel)

2 mecze od pierwszych minut i jedna strzelona bramka. To bilans 22-latka w marcowych spotkaniach na zapleczu Bundesligi. Bilans wprawdzie nie imponujący, ale i tak jest poprawa w stosunku do tego, co było w lutym.

Remy Vita (Barnsley)

Coraz lepiej w angielskich Barnsley zdaje sobie radzić 21-letni Francuz. Vita rozegrał w marcu wszystkie spotkania "od deski do deski" i wydaje się, że szybko nie odda miejsca w zespole. Co ciekawe w zeszłym roku, 22-latek nie wystąpił ani razu, a od stycznia uzbierał już 14 ligowych występów. Francuz w swojej drużynie może się pochwalić największą średnią odbiorów (3.1) oraz największą liczbą udanych dryblingów (1.5) na mecz.

Pozostali

Ron-Thorben Hoffman, Bright Arrey-Mbi, Adrian Fein oraz Chris Richards nie pojawili się w marcu na murawie. Warto nadmienić, że dwaj ostatni borykali się z problemami zdrowotnymi. Bardzo możliwe, że wypożyczony do Hoffenheim Richards zagra od pierwszych minut w świetnie zapowiadającym się spotkaniu w najbliższą niedzielę pomiędzy RB Lipsk, a TSG Hoffenheim.