DieRoten.pl

Aytekin poprowadzi mecz Bayernu z BVB

06.10.2022, 09:47:43
Photogenica

Już w najbliższą sobotę emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem do akcji w rozgrywkach niemieckiej pierwszej Bundeslidze powracają piłkarze Bayernu.

Dokładnie 8 października o 18:30 uwaga piłkarskiego świata zostanie skierowana na Dortmund, gdzie miejscowa Borussia podejmie na własnym terenie ekipę rekordowego mistrza Niemiec.

Choć do popularnie określanego „Der Klassikera” pozostało jeszcze sporo czasu, to poznaliśmy już nazwisko sędziego, który poprowadzi sobotni bój. Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, decyzją władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej potyczkę na Signal Iduna Park poprowadzi znany nam wszystkim Deniz Aytekin.

Warto jednak podkreślić, że w swojej dotychczasowej karierze, dyplomowany ekonomista z Oberasbach nie miał jeszcze okazji prowadzić oficjalnego meczu o stawkę z udziałem „Bawarczyków”.

Ma to jednak związek z faktem, że wcześniej sędziom nie wolno było brać udziału w pojedynkach z drużynami z własnego związku piłkarskiego. Teraz jednak uległo to zmianie i po raz pierwszy w historii, 44-latek poprowadzi starcie z udziałem Bayernu oraz Borussii Dortmund.

Ponadto z racji na liczne kontrowersje w ostatnich klasykach niemieckiej piłki, postanowiono postawić na Arbitra Roku (honorowego tytułu nadawanego przez DFB), czyli wspomnianego wyżej Aytekina, który może pochwalić się także bardzo bogatym doświadczeniem na arenie międzynarodowej.

− Przygotowuję się do tego spotkania profesjonalnie, tak jak do wszystkich innych meczów. Oczywiście to powinno być jasne – ja też mogę popełniać błędy, w końcu jesteśmy tylko ludźmi – powiedział Deniz Aytekin.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)06.10.2022 19:26
Jeśli Dortmund przegra to już widzę te pretensje!!
06.10.2022 12:04
Ja już nie mogę się doczekać. Oby były 3 pkt.
06.10.2022 11:40
06.10.2022 10:59
I tak bvb będzie znowu miała pretensje do wszystkich dookoła.