ASR-FCB: Bayern oddaje zwycięstwo

Mimo prowadzenia po pierwszej połowie, Bayern schodził z boiska pokonany. Na nic zdały się dwie bramki Mario Gomeza i powietrzne akrobacje Thomasa Krafta. Bawarczycy przegrali niemal wygrany mecz i stracili swoje pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Po dobrej pierwszej połowie i wyniku 0:2, Rzymianie rzucili się jak wilki do odrabiania strat, czego efektem były trafienia Marco Boriello, Danielle de Rossiego i Francesco Tottiego. Wyprawa na południe zakończy się dla podopiecznych Louisa van Gaala długim i smutnym powrotem. Bayern oddał kolejny wygrany mecz w tym sezonie.

Pierwsza połowa:

Mecz rozpoczął się od błędów i chaotycznych akcji z obu stron. Pierwszą szansę miała Roma już w 2. minucie, ale najpierw Marco Boriello trafił w dobrze ustawionego Thomasa Krafta, a potem dobitka Daniele de Rossiego okazała się niecelna. W 14. minucie, pierwszą żółtą kartką w meczu ukarany został Leandro Grecko za faul w środku pola na Thomasie Müllerze. Strzelać z dystansu próbowali Martin Demichelis (15.) i w odpowiedzi Mirko Vucinić (16.), ale oba strzały były bardzo niecelne.

W 20. minucie, za zbyt szybkie wznowienie gry po rzucie wolnym został ukarany Toni Kroos, który uśmiechem skwitował decyzję arbitra. Chwilę później znów strzelał z dystansu strzelał Demichelis i tym razem także chybił. Kolejnym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką był Philippe Mexes, który ściągał za koszulkę swojego rodaka, Francka Ribéry.

Cztery minuty później, Roma wywalczyła korner po akcji Jeremiego Meneza. Po ostrym dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne, skąd potężnie uderzył Grecko, ale Kraft popisał się skuteczną paradą. Dobitka po tym strzale poszybowała w trybuny, podobnie jak uderzenie z dystansu Andreasa Ottla, na które zdecydował się  w 27. minucie.

Po 34. minutach gry, Mario Gomez mógł po raz kolejny zaprezentować kibicom swój charakterystyczny gest radości. Akcję zainicjował świetnym prostopadłym podaniem do Ribérego Kroos, Francuz odegrał ją delikatnie, na pamięć do środka, gdzie dopadł do niej Gomez, który chwile wcześniej wygrał sprint do piłki z Marco Casettim i przewracając się strzelił z 12. metrów tuż przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Julio Sergio.

Po czterech kolejnych minutach i akcji Müller - Gomez, Bawarczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Błąd popełniła obrona Romy, a piłka trafiła do wychowanka Bayernu, który stał na 16 metrze. Thomas sprytnie odegrał z pierwszej piłki do Mario, a ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił tuż przy lewym słupku bramki, nie dając szans bramkarzowi.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przypomnieli o sobie pomocnicy Bayernu. Najpierw z 20. metrów groźnie uderzał Kroos, a później główne role odegrali skrzydłowi. Jako pierwszy akcję przeprowadził Ribéry, a później Müller, jednak żadna z nich nie przyniosła powodzenia.

Druga połowa:

W drugiej połowie, w ekipie ASR na boisku pojawił się Simplicio, który zmienił Grecko. Roma ruszyła do ataku i szybko przyniosło to skutki. Nadzieje na korzystny wynik przywrócił swojej drużynie w 49. minucie Marco Boriello, zdobywając bramkę kontaktową po składnej kontrze Lupi.

Bayern starał się odpowiadać strzałami z dystansu, najpierw próbował Anatolij Tymoszczuk (55.) , a później Müller (58.), ale obydwaj robili to niecelnie.

W 61. minucie Menez w pojedynku na lewej flance pokonał Danjiela Pranjića i dograł wzdłuż linii bramkowej, do dobrze ustawionego Simplicio. Rezerowy ASR trafił nieczysto, ale piłka zmierzała do bramki. Ruszył do niej de Rossi, ale kapitalnie wyprzedził go Kraft, wybijając piłkę z linii. Dopadł do niej Matteo Brighi, ale i jego dobitka została w genialny sposób zatrzymana przez Thomasa. W 68. minucie Simplicio znów próbował pokonać młodego bramkarza Bayernu, tym razem strzałem zza pola karnego, ale znów górą był Kraft.

W 72. minucie byliśmy świadkami roszady w składze FCB. Za Müllera na boisku pojawił się Diego Contento, który zajął miejsce na lewej obronie. Z kolei Pranjić przeniósł się na prawą stronę, w miejsce Müllera. Zaledwie 3. minuty później, Dani wypracował sobie dobrą sytuację bramkową, jednak jego strzał minął bramkę Julio Sergio. Zaraz po tym, na boisku pojawił się Francesco Totti. Symbol AS Romy zmienił Brighiego.

W 77. minucie Bayern miał okazję na podwyższenie prowadzenia. Ribéry długo holował piłkę prawą stroną boiska, będąc w duecie z Gomezem przeciwko dwójce obrońców Lupi. Zanim jednak Francuz zdołał odegrać, zaplątał się i stracił piłkę. Zaraz później Louis van Gaal wprowadził w miejsce Ribérego Hamita Altintopa.

Roma poczuła swoją szansę i zaczęła naciskać coraz mocniej. Strzał z dystansu oddał Vucinić, ale znów dobrze spisał się Kraft. Minutę później, Rzymianie doprowadzili do wyrównania. Akcję lewą stroną przeprowadził wprowadzony Totti, który po wbiegnięciu w pole karne dograł wzdłuż linii pięciu metrów do de Rossiego, a ten bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do pustej bramki. W 82. Claudio Ranieri zdjął boiska zmęczonego Vucinića i wprowadził Davida Pizarro.

Chwilę po tym wydarzeniu, do sytuacji sam na sam doszedł Boriello. Interweniujący Kraft wpadł w nogi napastnika Romy, a sędzia wskazał na 11 metr. Młody bramkarz za to zagranie zobaczył żółtą kartkę. Chociaż Thomas wyczuł intencje strzelającego Tottiego, to uderzona po ziemi piłka prześlizgnęła się pod jego rękawicą, a Włosi mogli cieszyć się z prowadzenia.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem żółtą kartką za opóźnianie gry został ukarany Menez.