DieRoten.pl
Reklama

Aogo: Sane wiele się nauczył taktycznie u Pepa

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Przed pięcioma dniami po tym jak Bayern potwierdził oficjalnie pozyskanie Leroya Sane, dobiegła końca pewna saga transferowa, która ciągnęła się miesiącami.

Co prawda ani Bayern, ani Manchester City nie podały oficjalnej kwoty transferu, ale liczne źródła zgodnie donoszą, że suma ta wyniosła mniej niż 50 milionów euro. Sam Leroy podpisał z kolei umowę z monachijczykami, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Ostatnio na łamach „Kickera” na temat swojego rodaka i kolegi klubowego ze wspólnych czasów gry w Schalke 04, wypowiedział się Dennis Aogo, który zdaje sobie doskonale sprawę, że w Anglii Sane miał okazję trenować z wielkimi gwiazdami, więc presja nie powinna być dla niego żadnym problemem.

W Manchesterze City trenował z absolutnie topowymi zawodnikami i spędzał z nimi nieustannie czas. Przyzwyczaił się tam do presji − powiedział Dennis Aogo.

Zdaniem byłego zawodnika takich klubów jak Schalke 04 Gelsenkirchen, Hamburger SV czy VfB Stuttgart, choć w przeszłości Leroy Sane grał raczej beztrosko, to obecnie dojrzał do gry na najwyższym poziomie i wiele się nauczył dzięki współpracy z Pepem Guardiolą.

W przeszłości, ze względu na swoją młodość, był beztroski, może nawet trochę dziki. Teraz jednak wie, gdzie jest jego pozycja i jak przedrzeć się do niebezpiecznej przestrzeni − mówił dalej Niemiec.

− Poza tym pod wodzą Pepa Guardioli nauczył się sporo na temat taktyki w grze zespołowej − podsumował Aogo.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...