DieRoten.pl

Amerykanie nakłaniali Tillmana na wybór ich reprezentacji

21.04.2022, 07:37:39
PodStadionem.pl

W klubie ze stolicy Bawarii można wyróżnić wielu młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy coraz częściej pukają do drzwi pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest Malik Tillman, który od dłuższego już czasu ma okazję trenować z pierwszym zespołem rekordowego mistrza Niemiec.

Warto przy okazji nadmienić, iż 19-latek ma póki co 7 występów na swoim koncie w Bayernie, zaś jego dorobek to 1 bramka (w Pucharze Niemiec). Oprócz spotkań dla FCB, Malik ma również na swoim koncie mecze w młodzieżowej kadrze narodowej Niemiec.

Niemniej jednak nie tak dawno temu pojawiły się informacje, że uniwersalny ofensywny gracz był kuszony przez Amerykański Związek Piłki Nożnej, ale koniec końców Tillman zdecydował się na niemiecki kraj, co potwierdził w rozmowie dla „Kickera”.

To prawda, że się ze mną kontaktowali. Nie jestem tu jednak z drużyną U-21 bez powodu. Czuję się tu dobrze i nadal będę się dobrze czuć – powiedział Tillman.

Na temat wychowanka bawarskiego klubu i jego wyboru reprezentacji wypowiedział się także Antonio Di Salvo, czyli trener kadry narodowej Niemiec do lat 21, który dwukrotnie powoływał już Malika Tillmana na zgrupowanie młodzieżówki „Die Mannschaft”.

− Powiedział mi, że chce grać dla Niemiec i identyfikuje się z nami. Chce zdobyć szlify w klubie i w drużynach poniżej 21. roku życia i to się liczy – podsumował Antonio Di Salvo.

źródło: Goal.com / Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)21.04.2022 21:50
21.04.2022 15:56
Fajnie, że chce grać dla Niemiec.