DieRoten.pl

David Alaba w wywiadzie udzielonym dla oficjalnej witryny Herthy Berlin stwierdził, że jego zespół w pojedynku ze stołeczną Herthą będzie potrzebował najlepszej formy, aby wrócić do Monachium z trzema punktami.

David Alaba ma bogate doświadczenie gry z Herthą Berlin, podobnie zresztą jak inni zawodnicy Bayernu, dlatego też każdy w stolicy Bawarii zdaje sobie sprawę, że piłkarze "Starej Damy" są bardzo wymagającym przeciwnikiem i nie można ich lekceważyć.

Przed pojedynkiem mistrzów Niemiec z Herthą na Stadionie Olimpijskim w Berlinie obrońca Bayernu odpowiedział na kilka pytań związanych między innymi z trwającym obecnie sezonie czy ostatnimi pojedynkiem Bayernu w Lidze Mistrzów.

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza w drugiej połowie. Zrobiliśmy dokładnie to co mieliśmy w naszym planie i to czego oczekiwał od nas trener. Dzięki temu znakomitemu wynikowi jesteśmy w dobrej pozycji przed rewanżem − powiedział Austriak na temat wygranego 5-1 spotkania z Herthą.

David odpowiedziawszy na jedno z pytań zaprzeczył jakoby walka o mistrzostwo Niemiec została już rozstrzygnięta − mimo iż Bayern prowadzi w Bundeslidze z przewagą siedmiu punktów nad RB Lipsk, to zespół musi jeszcze sporo natrudzić, jeśli nadal myśli o piątym tytule mistrzowskim z rzędu.

Kontynuujemy wykonywanie kroku po kroku, jednakże nasi rywale z całą pewnością nie mają zamiaru ułatwiać nam zadania. Chcemy nadal kroczyć tą ścieżką do mistrzostwa i kiedy będzie to już potwierdzone, to wtedy możecie nam dopiero gratulować, nie wcześniej − dodał.

Obrońca Bayernu nie zgadza się również z  twierdzeniem, że Bayern nie jest już tak dominującym klubem jak miało to miejsce w przeszłości. Austriak zaprzeczył również wszelkim pogłoskom i dał jasno do zrozumienia, że w zespole panuje świetna atmosfera.

Widzę to zupełnie inaczej. Jesteśmy obecnie niepokonani od 10 spotkań. Pracujemy bardzo ciężko, zaś atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Jesteśmy całkowicie skupieni na naszych celach i takie słowa czy zarzuty, że nie dominujemy już, nie robią nas żadnego wrażenia − zakończył Alaba.

 

źródło: Herthabsc.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama



18.02.2017 13:54
yyyyy alaba to raczej potrzebuję tego bardziej bo dziwnie się ogląda bernata robiącego więcej niż alaba
18.02.2017 13:27
David tak szczerze mówiąc mógłby już złapać ten błysk, którym zawsze imponował :D