DieRoten.pl

Alaba nie zostanie sprzedany tej zimy

11.11.2020, 16:46:20

Póki co kwestia dalszej przyszłości Davida Alaby w zespole rekordowego mistrza Niemiec, nadal pozostaje jednym z głównych tematów w niemieckich mediach i nie tylko.

Na przestrzeni ostatnich dni pojawiło się od groma plotek odnośnie zainteresowania osobą Davida Alaby ze strony różnych klubów z europejskiego topu. Na ten moment wśród nich można wyróżnić między innymi takie drużyny jak Real, Manchester City czy Paris Saint-Germain.

Co więcej niektóre plotki sugerowały nawet, że Austriak być może zostanie sprzedany w trakcie zimowego okienka transferowego.

Niemniej jednak najnowsze informacje tygodnika „Sport Bild” jasno sugerują, że „Bawarczycy” całkowicie wykluczają sprzedaż 28-latka w najbliższym okienku. Taka też decyzja miała zapaść wewnątrz bawarskiego klubu.

Trener Hansi Flick miał wyraźnie opowiedzieć się za pozostaniem swojego podopiecznego tak długo, jak tylko będzie to możliwe, jako że planuje z nim kadrę na sezon 2020/21. Nie jest również żadną tajemnicą, że 55-latek ma nadzieję, że Alaba przedłuży swoją umowę z FCB.

Choć mistrzowie Niemiec mogliby zarobić „kilka” milionów euro na ewentualnej sprzedaży Davida zimą, to wspomniana wyżej decyzja ma być już ostateczna. Przypominamy zarazem, że Karl-Heinz Rummenigge w dalszym ciągu nie zamyka drzwi ws. możliwego zawarcia porozumienia z zawodnikiem i jego agentami.

źródło: Sport BIld

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)



12.11.2020 11:35
Mam nadzieję,że przez następne miesiące będzie miał pełne gacie latając od drzwi do drzwi i słuchając,że tyle a tyle milionów to mu dać nie chcą. Oby reszta ekipy była zdrowa to można będzie układać po nowemu defensywę a David będzie w rotacji się gdzieś tam przewijał.
12.11.2020 10:02
Też mimo wszystko chciałbym, aby przedłużył, bo jeszcze wiele lat gry przed nim. Ale za dużo moim zdaniem się stało i za późno na to. Bayern nigdy takich rzeczy nie robi na ostatnią chwilę. Możliwe, że trafi do Realu.
11.11.2020 23:16
No no. Tylko on po prostu ( ten Księciuniu) słaby się zrobił. Nie mówię, że kiedyś nie wymiatał. Bo wymiatał. A teraz, to na jego miejsce są opcje w Ekstraklasie. Tylko że biali Beckenbauerzy.
11.11.2020 21:48
Moim zdaniem przedłuży kontrakt - na lewą obronę nie jest (chyba) już tak szybki, na środek pomocy nikt go nie weźmie i nie będzie ryzykował, a stoperów większość dobrych klubów już ma. W Bayernie ma wszystko - renomę, trofea, wysokie wynagrodzenie.
11.11.2020 21:37
Dzień jak co dzień, kolejne bzdurne info!!
11.11.2020 20:52
Liczę, że usiądzie na ławce
11.11.2020 20:34
Tego się spodziewałem
11.11.2020 20:15
@Adorian Nie jestem przekonany, dużo za niego nie dostaniemy tuż przed końcem kontraktu. A trofea są do wygrania.
11.11.2020 20:11
Lepiej sprzedać i zarobić niż za darmo ma odejsc
11.11.2020 19:47
Przedłużyć, moim zdaniem nie przedłuży. Ale to, że Flick chce go mieć przynajmniej do końca sezonu, jest jak najbardziej ok. On mądrze zmotywowany jeszcze może nam się przydać. Niezależnie od tego, jak oceniamy jego zachowanie.
11.11.2020 19:08
I tak kwota była by pewnie mała więc chyba lepiej jak zostanie do końca kontraktu bo to jednak solidny zawodnik dający dużo zespołowi.
11.11.2020 18:50
Alaba i Zahavi czekają na hajs za podpis jako wolny zawodnik i nic tutaj się nie zmieni. Jakby Alaba był chętny do odejścia zimą i klub też to preferencje Flicka nie miałby nic do gadania.