DieRoten.pl
Reklama

Alaba: Bardzo szanuję Nagelsmanna

fot. Ł. Skwiot
Reklama

30 czerwca 2021 roku wygasły kontrakty kilku ważnych i niezwykle zasłużonych dla Bayernu piłkarzy. Mowa o takich zawodnikach jak David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez.

Podczas gdy Jerome Boateng trafił do Olympique Lyon, to Javi Martinez został nowym graczem Qatar SC. Z kolei ostatni z wyżej wspomnianych piłkarzy – David Alaba – trafił na zasadzie wolnego transferu do klubu Realu Madryt.

Ostatnio Austriak udzielił obszernego wywiadu dla magazynu „Kicker”, w którym to odniósł się nie tylko do finału Ligi Mistrzów, ale i również Bayernu – obrońca poruszył m. in. kwestię pochwał Nagelsmanna, który przyznał niedawno, że w FCB brakuje „lidera obrony jak Alaba”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia austriacki defensor, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi.

David Alaba na temat:

…wygrania z LM z Realem jako ważniejszego tytułu niż poprzednich dwóch z FCB:

„…Dla mnie każdy tytuł w mojej karierze jest bardzo ważny. W pierwszym roku mojej pracy w Realu i od razu po wygraniu Ligi Mistrzów - to też trudno wyrazić słowami”.

…słów Nagelsmanna na temat jego osoby jako „brakującego lidera obrony”:

„…Oczywiście odbieram to bardzo pozytywnie, ponieważ bardzo szanuję Nagelsmanna. Już przed transferem do FCB wiedziałem, że to światowej klasy trener”.

…Juliana Nagelsmanna:

„…Julian Nagelsmann to trener, który potrafi dać piłce nożnej wiele pozytywnych rzeczy, a ja jestem jego fanem. Otrzymanie pochwały od Juliana i usłyszenie, że docenia moją pracę, oczywiście sprawia mi radość”.

…Lewandowskiego i Benzemy:

„…Lewy i Karim to z pewnością dwaj najlepsi obecnie napastnicy na świecie. Zasadniczo obaj różnią się pod względem stylu. Na całe szczęście doświadczyłem radości z gry z Lewym i Karimem”.

…Roberta Lewandowskiego:

„…W przypadku Roberta Lewandowskiego często brakowało mi po prostu słów, albowiem on w ostatnich latach dokonywał naprawdę wyjątkowych rzeczy, strzelając w każdym sezonie po 40 bramek”.

…Thiago:

„…Jest bardzo uzdolniony technicznie, potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność, zawsze jest zwrotny i w ciasnych miejscach zawsze znajdzie rozwiązanie. To jeden z najlepszych pomocników, z jakimi grałem. To wspaniały człowiek, wciąż się przyjaźnimy”.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...