90 minut Thiago ze Szwajcarami

Do rozpoczęcia mistrzostw Świata w Rosji pozostało już niespełna 10 dni. Poszczególne reprezentacje narodowe mają za sobą kolejne spotkania towarzyskie.

Wczorajszego wieczoru kibice Bayernu mieli okazję oglądać w akcji jednego ze swoich ulubieńców – Thiago Alcantarę – który wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji narodowej mierzył się ze Szwajcarami.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1. Na pierwszą bramkę widzowie zgromadzeni na Estadio de la Ceramica w Villarreal nie musieli czekać zbyt długo, albowiem w 29. minucie na 1:0 strzelił Alvaro Odriozola.

Szwajcaria mimo utraty bramki nie poddawała się i po zmianie stron wyrównała na 1:1. Bramkę na wagę remisu w 62. minucie zdobył Ricardo Rodriguez, który jak wiemy od kilku dni łączony jest z transferem do Bayernu Monachium.

Grający w środku pomocy Thiago rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Wszystko wskazuje raczej, że pomocnik Bayernu Monachium będzie podstawowym pomocnikiem Hiszpanów na nadchodzących mistrzostwach Świata w Rosji.

Zanim podopieczni Julena Lopetegui udadzą się do Rosji, to czeka ich jeszcze jeden sparing. W sobotę 9 czerwca Hiszpanie zmierzą się w meczu towarzyskim z reprezentacją Tunezji.