DieRoten.pl
Reklama

20 momentów Bayernu 2020 roku I

fot.
Reklama

Bayern Monachium ma jeden z najlepszych, o ile nie najlepszych roków kalendarzowych w historii klubu. W końcu mowa o całkowitej dominacji i pięciu tytułach!

Bayern pod wodzą Hansiego Flicka sięgnął w sumie po 5 tytułów w 2020 roku, ustanawiając i wyrównując przy tym wiele rekordów. Z tej okazji oficjalny serwis bawarskiego klubu przygotował szereg ciekawostek i faktów związanych z mijającym rokiem. Serdecznie zapraszamy do lektury! Póki co prezentujemy Wam pierwszą część.

Bayern pisze historię na nowo

Bayern napisał tego lata kolejny piękny rozdział w swojej historii. Bayern jest drugą drużyną w historii futbolu, która dwukrotnie sięgnęła po potrójną koronę (2013 i 2020 rok). Jako pierwsi dokonali tego piłkarze Barcelony (2009 i 2015 rok).

Najlepszy współczynnik zwycięstw w BL

Bayern wygrał w tym roku 88% wszystkich spotkań w Bundeslidze, co jest wyrównaniem rekordu bawarskiego klubu z 2013 roku.

Niemalże niepokonani

Bayern może mówić o niesamowitym roku. W 2020 roku mistrzowie Niemiec ponieśli tylko jedną porażkę (4:1 z Hoffenheim w Bundeslidze). W historii niemieckiej piłki nie dokonał tego żaden inny klub, który rozegrał minimum 20 spotkań w jednym roku kalendarzowym.

Rekordowy dublet

Bayern Monachium zdobył dublet (mistrzostwo i Puchar Niemiec) po raz 13. w swojej historii. Mistrzowie Niemiec śrubują tym samym rekord w historii niemieckiej piłki.

Niesamowity rekord w Lidze Mistrzów

Bayern w sezonie 2019/20 w Lidze Mistrzów wygrał wszystkie jedenaście spotkań z rzędu, czym ustanowił nowy rekord w historii Champions League. Co więcej w bieżącej edycji monachijczycy wydłużyli tę serię do 15 zwycięstw z rzędu.

Bez porażki na Allianz Arenie

Licząc wszystkie rozgrywki (krajowe i międzynarodowe), Bayern nie przegrał żadnego z 22 spotkań na Allianz Arenie w 2020 roku (19 zwycięstw i 3 remisy). Po raz ostatni „Bawarczycy” dokonali tego w 1981 roku.

Najlepsi w TOP 5 ligach w Europie

Od lutego do września 2020 roku monachijczycy zanotowali serię 23 zwycięstw z rzędu. Żaden inny klub z TOP 5 lig w całej Europie nigdy wcześniej w historii futbolu nie zanotował takiej serii.

Najlepsza wiosna w historii Bundesligi

Bayern zanotował w tym roku najlepszą rundę wiosenną w historii Bundesligi. Monachijczycy zdobyli 49 na 51 możliwych do zdobycia punktów. W sezonie 2012/13 klub zdobył tyle samo punktów na wiosnę, ale tym razem podopieczni Flicka zanotowali różnicę bramkową +44.

Wyjazdowy rekord w Lidze Mistrzów

Bayern Monachium wyrównał w tym roku rekord spotkań bez porażki na wyjeździe w Lidze Mistrzów, który wcześniej został ustanowiony przez Manchester United (2007-2010). Obecny bilans mistrzów Niemiec to 12 zwycięstw i 4 remisy.

Wyjazdowy rekord w Bundeslidze

Od grudnia 2019 roku do czerwca 2020 roku, podopieczni Hansiego Flicka wygrali 10 kolejnych wyjazdowych spotkań z rzędu w Bundeslidze, co jest wyrównaniem rekordu ustanowionego przez FCB w sezonie 2013/14.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...