Zwycięstwo w ostatnich sekundach! FCB U-19 z 3 punktami

Wraz z rozpoczęciem nowej edycji rozgrywek Champions League, równocześnie rozpoczęła się także nowa edycja młodzieżowej UEFA Youth League.

FC Bayern U-19 2:1 (1:0) Galatasaray U-19

Po ostatnich słabszych występach na krajowym i europejskim podwórku, tym razem zespół Michaela Hartmanna, mimo poważnych braków kadrowych, pokazał się z dobrej strony i odniósł zasłużone zwycięstwo w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA.

W ramach czwartej kolejki fazy grupowej, młodzi monachijczycy zrewanżowali się i pokonali Galatasaray U-19 2:1. Podczas gdy pierwszego gola zdobył Manuel Pisano w 33. minucie, to rzutem na taśmę w 94. minucie bramką na wagę jakże cennych 3 punktów zdobył Emirhan Demircan.

− To było zasłużone zwycięstwo. Nie straciliśmy prawie nic, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jedyną rzeczą, którą musimy skrytykować, jest nasza konwersja szans. Podsumowując, to była reakcja, którą chcieliśmy zobaczyć i dlatego jesteśmy zadowoleni z występu drużyny – powiedział po meczu trener Hartmann.

Po rozegraniu czterech dotychczasowych kolejek fazy grupowej, młodzi monachijczycy zajmują drugie miejsce z dorobkiem 6 punktów. Bilans Bayernu U-19 to 2 zwycięstwa, 2 porażki oraz bramki 7:6. Liderem w grupie A pozostaje nadal FC Kopenhaga (10 pkt).

FC Bayern U-19:

Pavlesic - Manuba, Scholl, Wimmer, Aznou – Mergner (84’ Kouam), Fernandez, Zvonarek (90’ Schuhbauer) – Licina (74’ Sadat), Pisano (84’ Demircan), Scott (74’ Richter).

Bramki:

1:0 Pisano (33’), 1:1 H. Akman (56’), 2:1 Demircan (90’).

Zawodnicy Bayernu U-19 do akcji wracają już za niespełna dwa dni, kiedy to w ramach 11. kolejki młodzieżowych rozgrywek ligowych zmierzą się na własnym podwórku z SpVgg Greuther Fuerth U-19. Początek boju na stadionie Campusu o 13:00.