DieRoten.pl

Zadrazil: Możemy być zadowolone

16.12.2021, 07:40:37
PodStadionem.pl

Zawodniczki żeńskiej drużyny Bayernu Monachium mają już za sobą kolejne spotkanie w ramach sezonu 2021/22 − tym razem w ramach rozgrywek Champions League.

Tym razem monachijki pokazały się z bardzo dobrej strony i pokonały swoje rywalki z Benfiki 4:0, zdobywając jakże cenne 3 punkty. Bramki zdobywały Vilhjalmsdottir, Schueller, Gwinn oraz Buehl. Po ostatnim gwizdku na kilka pytań dziennikarzy odpowiedziały zawodniczki i trener FCB Frauen.

Jens Scheuer:

− Z wynikiem 4:0 osiągnęliśmy bardzo pozytywny koniec fazy grupowej. Wielki komplement dla zespołu. Sposób, w jaki graliśmy w piłkę, był po prostu samą radością. Rozegraliśmy bardzo dobrą fazę grupową, w której odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwa. Pierwszy mecz, w którym zremisowaliśmy 0:0 w Lizbonie, nadal trochę nad nami wisi. Wtedy też byliśmy lepsi. Ale jeśli nadal będziemy wierzyć w siebie i swoją drogę, to jestem pewien, że możemy zajść bardzo daleko.

Sarah Zadrazil:

− Możemy być zadowolone z meczu. Zamierzałyśmy być agresywne w pojedynkach, grać dobrym pressingiem i stwarzać wiele szans. Myślę, że dobrze sobie z tym poradziłyśmy. Dlatego jesteśmy zadowolone z rezultatu. W grupie z Lyonem naprawdę trudno jest zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu. Pokazałyśmy jednak, że potrafimy wygrać z Lyonem. Dlatego możemy być bardzo zadowolone z przebiegu całej fazy grupowej.

Carina Wenninger:

− Wygrana jest w porządku również pod względem wyniku. Zagrałyśmy naprawdę dobry mecz. Dobrze rozpoczęłyśmy mecz, stosując silny pressing i wywierając presję na przeciwniku. Jesteśmy z tego bardzo zadowolone. Teraz czekamy z niecierpliwością na losowanie. W ćwierćfinale nie ma łatwych przeciwników, ale ważne jest, abyśmy wystąpiły na swoim najlepszym poziomie, wtedy w Europie wiele jest możliwe.

Lea Schueller:

To był dobry mecz z naszej strony. Przez cały mecz grałyśmy znakomitym pressingiem, co pomogło nam szybko stworzyć szanse na zdobycie bramki. Ogólnie rzecz biorąc, poszło nam dobrze. Oczywiście, możemy spodziewać się teraz trudnych przeciwników, ale nie możemy się doczekać.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)18.12.2021 12:14
Brawo Panie za zwycięstwo z prestiżowymi rywalkami :)
16.12.2021 18:51
Wygrały grupę w losowanie powinno być teoretycznie łatwiejsze.
16.12.2021 14:29