Wypowiedzi: Od samego początku mieliśmy problemy

Wczorajszego wieczoru Bayern odniósł swoje szóste zwycięstwo w nowym sezonie Bundesligi. Tym razem podopieczni Juppa Heynckesa ograli 1:0 Hamburger SV.

Jupp Heynckes:

− Takie mecze jak te z HSV należy wygrywać, dokonaliśmy tego właśnie. Można śmiało powiedzieć, że Hamburg był bardzo mocno zmotywowany, ich zaangażowanie było niesamowite. Niesieni dopingiem swoich fanów dali  z siebie wszystko od pierwszej do ostatniej minuty. My zaś mieliśmy problemy od startu. Nie trzymaliśmy tempa, nasza gra pozycyjna nie była wystarczająco precyzyjna, po przerwie było już lepiej, byłem wtedy usatysfakcjonowany. Stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji bramkowych. Mimo wszystko należy zrobić z nich użytek. Drugi gol zadecydowałby o losach meczu. Z tego powodu do końca spotkania siedzieliśmy jak na szpilkach.

Corentin Tolisso:

− To był ważny mecz. Znaliśmy wynik spotkania Borussii Dortmund, to był dla nas bodziec. Gra była bardzo skomplikowana. Zawiedliśmy i nie udało nam się zagrać tak jak zwykle. Do samego końca mogliśmy zdobyć kolejne bramki.

Markus Gisdol:

− Ciężko było mi być zadowolonym po porażce. Patrząc na przebieg spotkania zespół zrobił wszystko co mógł zrobić. Do momentu czerwonej kartki grali bardzo dobrze, potem zmieniły się warunki spotkania. To był kluczowy moment. Możemy opierać się na tym występie, byłoby przyjemnie, gdybyśmy zostali nagrodzeni za ten mecz jednym punktem.

Gideon Jung:

− Oczywiście uderzyłem mojego rywala bardzo mocno. Nie miałem zamiaru zrobić mu krzywdy. Chciałem trafić w piłkę. Muszę przeprosić Kingsley'a Comana. To był faul, to ciężka, ale zasłużona decyzja. Jednak jeśli mielibyście mnie spytać, to moim zdaniem czerwień nie była konieczna.