Woeber: Wyciągnęliśmy wnioski z ostatniej porażki z Bayernem

Na początku listopada (3.11) miało miejsce pierwsze spotkanie pomiędzy Bayernem a RB Salzburg w Lidze Mistrzów. Z kolei dziś wieczorem dojdzie do rewanżu tych dwóch ekip.

Jak już wiemy monachijczycy trzy tygodnie temu mimo sporych problemów przez blisko 75 minut spotkania w Salzburgu, koniec końców wykorzystali zmęczenie swoich rywali i rozbili ich aż 6:2 (cztery bramki FCB padły w ostatnim kwadransie gry).

Dziś o 21:00 na Allianz Arenie dojdzie do rewanżowego starcia „Bawarczyków” z RB Salzburg. Podczas wczorajszej konferencji prasowej na kilka pytań dziennikarzy odpowiedział defensor salzburczyków – Maximilian Woeber – który zaznaczył, że razem z kolegami przenalizowali poprzedni bój i wyciągnęli odpowiednie wnioski.

Wynik pierwszego spotkania był zbyt wysoki. Bayern uwypuklił nam nasze limity w ostatnich dziesięciu minutach. Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tej porażki. Przenalizowaliśmy wszystko i jesteśmy gotowi. Każdy z nas wierzy, że możemy coś ugrać – powiedział Woeber.

− Musimy kontrować przy każdej sposobności. Jedną z naszych mocnych stron jest fakt, że nie pozwalamy odpocząć naszym rywalom. Bayern z pewnością da z siebie wszystko ponownie. Musimy się upewnić, że utrudnimy im grę najbardziej jak się da – mówił dalej.

22-letni defensor RB Salzburg odniósł się również do ponownej rywalizacji z Robertem Lewandowskim, który w poprzednim spotkaniu zdobył dwie bramki.

− Jeśli będziemy pracować jako zespół, to nawet takie gwiazdy będą miały ciężko. Ogromnym wyzwaniem będzie zagrać przeciwko najlepszemu napastnikowi na świecie, ale z drugiej strony to również wielka okazja! Świetnie jest być obrońcą – podsumował Maximilian Woeber.