Ronaldo: Wszystko jest możliwe w rewanżu

Choć Real Madryt pokonał wczorajszego dnia Bayern Monachium na Allianz Arenie 2:1 i wypracował sobie dobrą zaliczkę na rewanżowe spotkanie, to zawodnicy jak i trener ostrożnie podchodzą do sprawy awansu.

Bayern Monachium bez Roberta Lewandowskiego we wczorajszym pojedynku ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów musiał uznać wyższość rywali z Madrytu, choć w pierwszej połowie, to monachijczycy górowali nad swoimi rywalami.

Szybko stracona bramka w drugiej połowie i czerwona kartka dla Javiego Martineza całkowicie wytrąciła "Bawarczyków" z równowagi, którzy już tylko bronili się przed kolejnymi atakami "Królewskich".

Rewanżowe spotkanie na Santiago Bernabeu odbędzie się już w przyszły wtorek − sprawa awansu wciąż pozostaje otwarta. Cristiano Ronaldo, który wczorajszego dnia zdobył swojego 100. gola w Lidze Mistrzów w rozmowie pomeczowej zdradził, że wszystko jest jeszcze możliwe w rewanżu.

Tak jesteśmy bardzo szczęśliwi. Drużyna odpowiedziała w odpowiedni sposób − powiedział zaraz po meczu Portugalczyk.

− Nie jest łatwo grać tutaj przeciwko takiej drużynie jak Bayern Monachium. Przegrywając 1:0 mieliśmy dobre okazje, ale udało nam się szybko zdobyć bramkę w drugiej połowie − zaznaczył.

− Graliśmy dobrze i wygraliśmy zasłużenie, jednakże w rewanżowym spotkaniu wszystko jest jeszcze możliwe − kontynuował Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk wypowiedział się również na temat doskonałej formy Manuela Neuera, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą kolejnych bramek.

Neuer? Radził sobie dobrze. Kilka razy udanie interweniował, ale taka jest piłka. Neuer miał swój dzień i gdyby nie to, to strzelilibyśmy więcej bramek− dodał.

− Jeśli Vidal strzeliłby karnego w pierwszej połowie, to mecz ułożyłby się lepiej dla nich. Piłka nożna to pudełko pełne niespodzianek. Zdobyliśmy bramkę, zaś Bayern grał w 10, co było dla nas ułatwieniem − zakończył Ronaldo.

Źródło: SportBild