Wielki mecz FCB Frauen! Wolfsburg pokonany!

Zawodniczki Bayernu Monachium mają już za sobą szóste spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek pierwszej Bundesligi w sezonie 2023/2024.

FC Bayern Frauen 2:1 (2:0) VfL Wolfsburg

Po tym jak przed przerwą reprezentacyjną monachijki pokonały RB Lipsk, tym razem w szlagierowym pojedynku szóstej kolejki żeńskiej Bundesligi, zawodniczki Bayernu odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo nad swoimi największymi rywalkami na niemieckim podwórku, czyli VfL Wolfsburg.

Koniec końców monachijki zwyciężyły 2:1, choć warto mieć na uwadze, że podopieczne Alexandra Strausa miały wiele okazji, aby prowadzić nawet 3:0 lub 4:0. Co do bramek dla FCB Frauen, to na listę strzelczyń wpisały się Klara Buehl oraz Linda Dallmann.

− Odpaliłyśmy tutaj niezłe fajerwerki. Bardzo dobrze weszłyśmy w mecz w pierwszej połowie. Byłyśmy bardzo obecne w starciach i zdominowałyśmy grę (…). Pod koniec mecz był zacięty, więc tym bardziej cieszą nas 3 punkty – powiedziała Giulia Gwinn.

Po rozegraniu sześciu dotychczasowych kolejek ligowych, piłkarki Bayernu Monachium zajmują pierwsze miejsce w tabeli żeńskiej Bundesligi. Dorobek monachijek to 14 punktów (na 18 możliwych). Na wynik ten złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i bilans bramkowy 11:3.

FC Bayern Frauen:

Grohs – Gwinn, Viggosdottir, Eriksson, Naschenweng – Zadrazil, Stanway – Dallmann (72’ Lohmann), Damnjanovic (64’ Kett), Buehl (88’ Tainara) – Schueller.

Bramki:

1:0 Dallmann (28’), 2:0 Buehl (37’), 2:1 Oberdorf (63’).

Zawodniczki Bayernu Monachium do akcji powracają dopiero 12 listopada, kiedy to o 18:30 w ramach siódmej kolejki żeńskiej Bundesligi zmierzą się na własnym podwórku z ekipą MSV Duisburg (obecnie ostatnia pozycja w tabeli ligowej).