DieRoten.pl

Werner: Nie zamieniłbym MŚ na nic innego

25.06.2018, 17:26:43
FotoOlimpik

Podczas ostatniej konferencji prasowej niemieckiej kadry narodowej na pytania dziennikarzy odpowiadał Marco Reus oraz jego młodszy kolega z kadry − Timo Werner.

Młody napastnik RB Lipsk, który od pewnego czasu łączony jest z transferem do Bayernu Monachium poruszył kilka kwestii związanych nie tylko z ostatnim meczem Niemców ze Szwecją (zwycięstwo w końcówce), ale i także mogliśmy poznać opinię 22-latka na temat Manuela Neuera.

Zdaniem młodego napastnika golkiper Bayernu wprowadza swoją osobą wiele spokoju w grze, dzięki czemu obrona zespołu może być rozluźniona i pewna, że dostępu do ich bramki strzeże odpowiedni człowiek.

− Nigdy w życiu nie doświadczyłem czegoś takiego (2:1 nad Szwecją) w ostatniej minucie. Ten mecz z pewnością uczynił nasz zespół silniejszy. Jako drużyna poradziliśmy sobie ze wszystkim razem. Usłyszeliśmy wiele negatywów wcześniej. Poradzimy sobie z tym – powiedział Timo Werner.

− Manuel Neuer? Manu już teraz jest osobistością, którego rzadko kiedy można spotkać w życiu. To ktoś niesamowity. Jego spokój i rozluźnienie uspokaja Cię. To ogromne wsparcie dla defensywy – mówił dalej Niemiec.

Dla snajpera „Byków” trwający obecnie turniej w Rosji jest pierwszym Mundialem w karierze. Timo podkreślił w dalszej części wypowiedzi, że miał już okazję grać w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, ale możliwość gry na mistrzostwach Świata jest czymś niesamowitym i nie zamieniłby tego na nic innego.

To moje pierwsze mistrzostwa Świata. Nie zamieniłbym tego uczucia, kiedy wchodzisz na murawę boiska na MŚ za jakiekolwiek pieniądze. Grałem w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, ale grać na Mundialu? Bez porównań, nie zamieniłbym tego na nic innego – podsumował Werner.

 

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)26.06.2018 17:14
Brać go do Bayernu zamiast Lewego!!
26.06.2018 07:36
Brać go do Bayernu na skrzydło bo zaraz ktoś nam go podkupi.
25.06.2018 20:55
Oby ten chłopak dal mistrzostwo świata i drogą Mario trafił później do nas! On kocha Niemcy i niemiecką piłkę, to piłkarz z duszą, nie najemnik
25.06.2018 18:57
Timo w środę czekamy na potwierdzenie bramką tego wyjątkowego przeżycia.
25.06.2018 18:03
Dawać go do Bayernu !!!
25.06.2018 17:33
Pora najwyższa coś trafić.