DieRoten.pl
Reklama

Voeller: Schick jak Lewy i Haaland jest graczem klasy światowej

fot.
Reklama

Sezon 2021/22 w niemieckiej pierwszej Bundeslidze rozkręcił się już na dobre. Póki co rozegranych zostało łącznie dwadzieścia kolejek ligowych.

Jeśli mowa o tabeli Bundesligi, to liderem są „Bawarczycy”, którzy zgromadzili 49 punktów. Z kolei za ich plecami plasują się kolejno Borussia Dortmund (43) oraz Bayer 04 Leverkusen (35). Co do klasyfikacji strzeleckiej, to jak można było się spodziewać, prowadzi Robert Lewandowski.

Podczas gdy Polak może pochwalić się 23 golami, to jego głównym konkurentem jest obecnie Patrik Schick (18 bramek), który zdaniem Rudiego Voellera, czyli kierownika sportowego „Aptekarzy”, prezentuje klasę światową, podobnie jak „Lewy” oraz trzeci w tabeli strzelców Erling Haalnad (16 trafień).

− Czy Patrik Schick należy do klasy światowej obok Roberta Lewandowskiego i Erlinga Haalanda? Wystarczy spojrzeć na klasyfikację strzelców Bundesligi, gdzie znajduje się między tą parą. Zdobył tyle samo bramek, co Cristiano Ronaldo na Euro – powiedział Voeller.

− Więc już wtedy należał do światowej klasy, ale w tym sezonie jest z nami jeszcze lepszy. Ma wiele zalet – główkuje najlepiej z wymienionej wyżej trójki. Jest szybki. Jest środkowym napastnikiem, który potrafi grać i utrzymywać piłkę u nogi – podsumował Rudi Voeller.

Choć obecna umowa czeskiego snajpera z Bayerem 04 Leverkusen obowiązuje do końca czerwca 2025 roku, to od pewnego czasu spekuluje się, że Patrik Schick zmieni otoczenie klubowe w letnim okienku transferowym (jednym z potencjalnych kierunków jest m. in. Borussia Dortmund).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...