V kolejka: FCB Frauen z 3 punktami

Zawodniczki Bayernu Monachium mają już za sobą piąte spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek pierwszej Bundesligi w sezonie 2023/2024.

RB Lipsk 0:3 (0:3) FC Bayern Frauen

Po niedawnym bezbramkowym remisie z Eintrachtem Frankfurt na monachijskiej Allianz Arenie, w ostatniej kolejce ligowej monachijki mierzyły się na wyjeździe z RB Lipsk.

Koniec końców starcie piątej kolejki żeńskiej Bundesligi zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem FCB Frauen, które wywalczyły wynik 3:0. Co do bramek, to na listę strzelczyń w tym spotkaniu wpisały się kolejno Giula Gwinn oraz Jovana Damnjanovic (dwukrotnie).

− Chciałyśmy w tym spotkaniu wcisnąć gaz od pierwszej minuty i rozpocząć zwycięską passę, co nam się udało. Ogólnie był to świetny mecz w naszym wykonaniu – powiedziała Jovana Damnjanovic.

Po rozegraniu pięciu dotychczasowych kolejek w żeńskiej Bundeslidze, piłkarki Bayernu zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 11 punktów – na wynik ten przełożyły się 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz bilans bramkowy 9:2. Liderkami pozostają zawodniczki VfL Wolfsburg (13 oczek), które z kolei zremisowały ostatnio z Hoffenheim.

Jako że obecnie w kobiecej piłce klubowej trwa przerwa reprezentacyjna, to monachijki do akcji wracają dopiero 5 listopada, kiedy to podejmą u siebie w szlagierowym starciu ekipę „Wilczyc”. Początek tego boju na stadionie Campusu zaplanowano o 15:00.