DieRoten.pl

Uschi Mueller: Ciesze się z całego serca rekordem Roberta

23.06.2021, 07:04:46
FotoOlimpik

W ostatniej kolejce sezonu ligowego 2020/21, doszło do historycznego wydarzenia, którego autorem został nie kto inny, a niezawodny od lat Robert Lewandowski.

Dokładnie 22 maja w wygranym 5:2 spotkaniu Bayernu z Augsburgiem, jedną z bramek (w samej końcówce) zdobył nie kto inny, a Robert Lewandowski.

Dla polskiego napastnika było to dokładnie 41. trafienie w sezonie ligowym 2020/21, dzięki czemu Polak pobił 49-letni rekord legendarnego Gerda Muellera. Tuż po meczu w muzeum klubowym FCB doszło do spotkania 32-latka z żoną legendy niemieckiej piłki, czyli Uschi, która serdecznie pogratulowała „Lewemu” rekordu.

− Miałeś dziś wiele szans i myślałam, że specjalnie nie strzelałeś bramek. Gerd powiedziałby Ci: „Zwariowałeś?! Jeśli możesz strzelić gola, to zrób to. Nie powinieneś brać mnie pod uwagę!" − powiedziała żona Muellera do Lewandowskiego.

− Jestem szczęśliwa z powodu tego rekordu. Dwóch zawodników z 40 golami? Dziwnie by to wyglądało. Czy to Michael Schumacher, Mark Spitz, Michael Phelps - wszystkie rekordy zostaną kiedyś pobite. Niedługo znajdzie się ktoś szybszy od Usaina Bolta. Gerd utrzymywał swój rekord przez 50 lat. Cieszę się, że to już koniec − mówiła dalej.

− Cieszę się z Robertem i jego rekordem z całego mojego serca − podsumowała Uschi Mueller.

Robert Lewandowski w dalszym ciągu może jeszcze pobić jeden legendarny rekord Gerda Muellera, który w trakcie całej swojej dotychczasowej kariery w Bayernie, zdobył łącznie 365 bramek w Bundeslidze. Dla porównania „Lewy” ma ich obecnie 277 (dla FCB i BVB).

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama23.06.2021 20:46
23.06.2021 11:38
Myślę, że całe Niemcy z całego serca szczerze cieszą się :)