DieRoten.pl

W wyniku urazu prawego kciuka Manuela Neuera w ostatnich trzech spotkaniach dostępu do bramki rekordowego mistrza Niemiec strzegł drugi golkiper FCB, czyli Sven Ulreich.

reklama

Wszystko zaczęło się przed ligowym starciem z Bayerem 04 Leverkusen, kiedy to mistrzowie Niemiec poinformowali, że z powodu niegroźnego urazu prawego kciuka Manuel Neuer opuści spotkanie z „Aptekarzami”. Początkowo Sven Ulreich miał zagrać tylko w jednym meczu…

Uraz okazał się jednak poważniejszy niż wcześniej zakładano, zaś sztab bawarskiego klubu nie chcąc podejmować zbędnego ryzyka nie wystawiał 32-latka w kolejnych dwóch pojedynkach. W najbliższy piątek „Bawarczyków” czeka starcie w Bundeslidze z Augsburgiem. Póki co nie wiadomo czy Neuer będzie gotowy.

Ostatnio na temat sytuacji zdrowotnej Manuela wypowiedział się Ulreich, który w 3 ostatnich meczach stracił 6 bramek. Drugi bramkarz „Gwiazdy Południa” na łamach magazynu „Kicker” zdradził, że jego zdaniem „Manu” zagra już przeciwko drużynie augsburczyków.   

Manu powiedział mi, że to tylko kwestia dni, kiedy powróci do gry. Zakładam więc, że w meczu z Augsburgiem zagra już Manuel – powiedział krótko Ulreich.

Najbliższe dni okażą się decydujące, zwłaszcza że w przyszłym tygodniu ekipę rekordowego mistrza Niemiec czeka przecież pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Liverpooli.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama12.02.2019 00:07
My też w to wierzymy. Ulreich z Liverpoolem byłby katastrofa. Miał sezon życia rok temu ale i tak nie wystarczyło to by nie było kompromitacji z Realem.
11.02.2019 20:55
pewnie wszystko się będzie rozstrzygać w ostatniej chwili. ciekawe tylko czy wybór się okaże słuszny... bo w meczu z The Reds to będą pewnie ręce pełne roboty ;-)
11.02.2019 16:56
Oby udało mu się wystąpić w meczu z Augsburgiem, bo przed meczem z Liverpoolem potrzebny jest rytm meczowy. Jeżeli Neuer nie wystąpi w najbliższym ligowym meczu to wtedy trenera czeka ciężka decyzja, choć ja i tak myślę, że mimo wszystko zagra Manuel.
11.02.2019 16:45
Z Schalke Ulreich gal lepiej niż Neuer przez cały sezon. Chyba powoli trzrba się rozglądać za nowym brankarzem.
11.02.2019 09:30
Jeśli Neuer nie zagra z Augsburgiem to będzie lipa, bo wypadnie z rytmu meczowego. Wtedy naprawdę nie wiem kto powinien zagrać: Ulreich, który jest w rytmie meczowym czy Neuer po kontuzji, który nawet bez kontuzji nie jest w jakiejś wybitnej formie. Przez ostatnie 10 lat nie było problemów z bramką, już się człowiek odzwyczaił od takich problemów ;)
11.02.2019 08:10
Ciężko powiedzieć, wszystko w rękach lekarzy, jeśli uznają że Manu jest w pełni gotowy to powinien zagrać, przed ważnym meczem z Liverpoolem małe ogranie musi być. Myślę że decyzja zapadnie dopiero na kilka godzin przed meczem.

reklama