Ulreich: To wspaniałe, że awansowaliśmy po 4 kolejkach

Choć do zakończenia fazy grupowej elitarnych rozgrywek Champions League pozostały jeszcze dwa spotkania, to Bayern jako jedna z niewielu ekip może już cieszyć się z awansu.

Po tym jak w ubiegłą środę mistrzowie Niemiec pokonali w rewanżowym spotkaniu Viktorię Pilzno 4:2, podopieczni Juliana Nagelsmanna zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się tamtego wieczoru kolejno Sadio ManeThomas Mueller oraz dwukrotnie Leon Goretzka. Podczas pomeczowego wywiadu dla klubowej telewizji „FCB.tv”, na temat wygranej i awansu wypowiedział się Sven Ulreich.

− Moim zdaniem zagraliśmy pełną skupienia pierwszą połowę i strzeliliśmy kilka ładnych bramek. W drugiej połowie nieco się wycofaliśmy i nie prezentowaliśmy już tej samej obecności na boisku – powiedział Ulreich.

− Pozwoliliśmy Viktorii wrócić do gry i dopuściliśmy ich do strzelenia nam dwóch bramek w drugiej połowie. Możemy być jednak zadowoleni z awansu, bo to ciężka grupa – dodał.

− To oczywiście coś wspaniałego, że awansowaliśmy do fazy pucharowej już po 4 meczach w takiej grupie. Wielkie słowa uznania dla zespołu. Teraz musimy przenieść ten impet na ligę i odrobić kilka punktów, które straciliśmy w ostatnich tygodniach. Musimy teraz dać z siebie wszystko w kolejnych tygodniach – podsumował Sven Ulreich.

Mistrzowie Niemiec rozegrają jeszcze dwa spotkania w Lidze Mistrzów w ramach fazy grupowej. 26 października podopieczni Juliana Nagelsmanna zagrają na wyjeździe z Barceloną, zaś 1 listopada ich rywalem na Allianz Arenie będzie Inter.

Źródło: FCB TV