DieRoten.pl

Ulreich: To było do przewidzenia, że Alex będzie grał mało

05.05.2021, 11:19:00
FotoOlimpik

Od wielu tygodni jednym z głównych tematów związanych z Bayernem Monachium jest dalsza przyszłość Alexandra Nuebela, który latem może zmienić otoczenie klubowe.

Młody golkiper, który do Bayernu trafił zeszłego lata na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen, nie do końca jest zadowolony ze swojej sytuacji w Monachium, dlatego też razem ze swoim agentem dąży do dwuletniego wypożyczenia.

Jak informuje niemiecki tygodnik „Sport Bild”, kwestia Alexandra Nuebela w bawarskim klubie nadal pozostaje otwarta. 24-latek jest zdesperowany, aby odejść i nabrać doświadczenia meczowego. Zainteresowanie wyraża AS Monaco. Francuzi poinformowali już monachijczyków o chęci wypożyczenia.

W rozmowie dla wspomnianego wyżej tygodnika, na temat numeru dwa w bramce „Gwiazdy Południa” wypowiedział się Sven Ulreich, który wie doskonale jak to jest być alternatywą dla Manuela Neuera.

− Neuer to światowej klasy bramkarz, który zawsze chce grać - nawet jeśli musiałby to robić co 2 dzień. Sam tego doświadczyłem. To było do przewidzenia, że kiedy Alex trafił do FCB, to będzie musiał liczyć się z małą liczbą spotkań, jeśli Neuer jest zdrowy – powiedział Ulreich.

W przypadku możliwego odejścia Nuebela, sprawa nowego numeru dwa w bramce bawarskiego klubu pozostaje otwarta. Sam Neuer ma podobno obserwować całą sytuację z poirytowaniem – jest przekonany do 24-latka, ale nie zamierza dobrowolnie rezygnować z gry.

Kapitan bawarskiego klubu uważa, że wypożyczenie jego następcy miałoby sens, podobnie jak mniejsza dyskusja w sprawie przyszłości Alexa.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama06.05.2021 08:13
Dostanie trochę minut w nowym sezonie.
05.05.2021 21:16
Jak jest Manu drugi bramkarz daleko w tyle bedzie
05.05.2021 20:14
Szkoda żeby się marnował, albo będzie dostawał więcej szans albo wypożyczenie, innego rozwiązania nie widzę.
05.05.2021 19:25
Z jednej strony, tak po ludzku to szkoda mi Alexa, bo miał obiecane minuty a zagrał zaledwie procent z tego. Dla jego i naszego dobra powinien się ogrywać na wypożyczeniu albo grać u nas częściej (w pucharach).
#MiaSanMia

Edytowano : 2021-05-05 19:26:34

Zapomiałem dodać ;)
A z drugiej strony to głupotą było przechodzić do Bayernu i myśleć, że będzie grał... :/ patrząc realnie na to kto u nas jest nr 1.
05.05.2021 11:27
Ulreich nigdy nie miał z tym problemów i nie jest to komplement.