DieRoten.pl

Kiedy kontuzji doznał Manuel Neuer wiele osób wróżyło same najgorsze rzeczy. Sven Ulreich początkowo miał problemy, ale z czasem stał się pewnym punktem defensywy, który wielokrotnie ratował zespół w ważnych momentach.

reklama

Można śmiało powiedzieć, że Sven Ulreich idealnie zastąpił Manuela Neuera. Choć „Ulle” jak każdy inny golkiper popełniał czasami błędy, to patrząc na całokształt tego sezonu można bez ogródek stwierdzić, że „Ulle” był jednym z najlepszych zawodników Bayernu w kampanii 2017/18.

W ubiegłą sobotę Bayern został pokonany przez Stuttgart, lecz zaraz po meczu humory „Bawarczyków” znacząco się poprawiły, albowiem monachijczykom wręczono paterę mistrzowską za wygranie Bundesligi. Kiedy piłkarze FCB świętowali ze swoimi fanami, w pewnym momencie kibice zaczęli wywoływać Ulreicha.

Niemiec spełnił prośbę fanów Bayernu i wspiął się na ogrodzenie, gdzie na życzenie setek kibiców zaczął tradycyjną już przyśpiewkę „Humba Täterä”. Ulreich nie ukrywał, że było to dla niego wielkie wyróżnienie i powód do dumy.

− Byłem niezwykle szczęśliwy, że to mnie domagali się kibice i że mogłem wspiąć się do nich na ogrodzenie. To wielki zaszczyt. To był naprawdę piękny moment – powiedział potem 29-letni golkiper.

− Ten sezon ułożył się dla mnie wspaniale. Rozegrałem wiele spotkań i mogłem pomóc swojej drużynie. Być może był to mój najlepszy sezon w całej karierze – podsumował Sven Ulreich.

29-letni Niemiec w trwającym obecnie sezonie miał okazję rozegrać dla Bayernu 46 spotkań, w których zachował łącznie 17 czystych kont. Co więcej w comiesięcznym głosowaniu kibiców „Dumy Bawarii” na najlepszego piłkarza Ulreich był wybierany już 3-krotnie.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama16.05.2018 11:08
Ta sytuacja z Realem to było czyste nieporozumienie, myślę że tak samo jak zawinił bramkarz tak samo obrońca który podawał. Sven spanikował i tyle. Ja go nie obwiniam, w tym dwumeczu i tak wybronił kilka sytuacji, gdyby nie na pechowa sytuacja i gdyby Bayern awansował byłby na pewno jednym z bohaterów tego dwumeczu.
15.05.2018 18:22
Najlepszy sezon w karierze, choć smutne iż jak ktoś za kilka lat spyta kto to taki to większość tylko z błędu przeciwko Realowi go sobie przypomni, ale niestety porażki ludzie częściej zapamiętują.
15.05.2018 12:03
Takie życie bramkarza :)
15.05.2018 12:02
Naprawdę wielkie brawa dla niego, zastąpił Manu bardzo dobrze!!
15.05.2018 11:29
Ogólnie nie można co do większości mieć pretensji ale większość, w tym ja zapamiętamy go z meczu wiadomo jakim :]
15.05.2018 09:52
Zgadzam sie ze wszystkim co zostalo powyzej napisane.Ja jednak zapamiętam Go najbardziej z meczu z realem...niestety:(

reklama