U19 zimuje na 1. miesjcu

Podopieczni Marca Kienle'ego rozbili dziś u siebie swoich rówieśników z Freiburga 4:2 (3:0) i z 35 punktami zajmują 1. miejsce w tabeli A-Junioren-Bundesligi Süd/Südwest. Przewaga nad drugim w tabeli VfB Stuttgart wynosi 2 punkty. Strzelanie w 10. minucie spotkania rozpoczął Oliver Markoutz. Chwilę później wynik podwyższył rodak Markoutza i najlepszy strzelec FCB, Kevin Friesenbichler (14.). Na 3:0 podwyższył 17-letni prawoskrzydłowy Julian Green (30.). Do przerwy utrzymała się trzybramkowa przewaga Bawarczyków. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Daniele Gabriele (49.). Jakiekolwiek nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu przez gości zabił Friesenbichler (78.). Dla młodego Austriaka był to 14. gol w sezonie. Ostatnią bramkę w spotkanie strzelił znowu Gabriele (86.).

Pozostając w temacie młodzieży fachowy portal transfermarkt.de podaje, iż szanse na sprowadzenie dwóch zdolnych pomocników do Bayernu wzrastają. Według niemieckiej strony internetowej Bawarczycy mają 32% szans na ściągnięcie Leona Goretzki i 30% Levina Öztunali'ego.