U17 gromi, U19 rozczarowuje

W weekend swoje spotkania w Bundeslidze juniorów rozegrały zespoły Bayernu U17 i U19. Pierwszy mecz po przerwie zimowej w wykonaniu młodszej drużyny wypadł świetnie.

U17 gromi

Wczoraj swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej B-Junioren Bundesligi Süd/Südwest rozegrał zespół Bayernu U17. Podopieczni Marcusa Sorga rozbili u siebie swoich rówieśników z Hoffenheim 4:0 (3:0). Młodzi Bawarczycy szybko wyszli na prowadzenie po strzale kapitana Gianluci Gaudino (8.). Dla młodego Niemca było to 1. trafienie w sezonie. Podopieczni trenera Sorga nie spoczęli na laurach i odważnie kontynuowali ataki. Wynik na 2:0 podwyższył najskutecznieszy w tym sezonie ofensywny pomocnik Daniel Hägler (28.). 16-letni rozgrywający tuż przed przerwą dołożył jeszcze jednego gola, który był dla niego 8 trafieniem w bieżących rozgrywkach (40.). Po zmianie stron Bawarczycy byli bardziej "litościwi" i strzelili tylko jedną bramkę, której autorem był napastnik Michael Eberwein (47.). Młody atakujący zrównał się dzięki temu z Häglerem. Dzięki temu zwycięstwu zespół U17 wskoczył na 8. miejsce w tabeli.

Skład: Husic - Günzel, Gschwend (71. Flesch), Ramser - Hägler, Gaudino - Scholl (67. Pohl), Hingerl, Mwarome - Eberwein (71. Pantovic), Blinov

Widzowie: 150

Bramki: 1:0 Gaudino (8.), 2:0 Hägler (28.), 3:0 Hägler (40.), 4:0 Eberwein (47.)

Żółte kartki: Scholl / Kugel

Kolejna wpadka U19

W dzisiejszym meczu wyjazdowym w Moguncji zespół Bayernu U19 zremisował zaledwie bezbramkowo ze swoimi rówieśnikami z FSV Mainz. Remis to kolejna wpadka podopiecznych Marca Kienle'ego po przerwie zimowej. Tydzień temu młodzi Bawarczycy ulegli u siebie TSG Hoffenheim 1:2. Czy przyczyną słabszej dyspozycji najstarszej drużyny juniorskiej jest odejście do zespołu rezerw super-snajpera Kevina Friesenbuchlera czy chwilowy kryzys formy? Póki co Bawarczycy mają niewielką przewagę nad drugim miejscem, jednak jeżeli nie poprawią swojej gry to z rewelacji rozgrywek mogą nagle stać się jednym z rozczarowań.

Skład: Zingerle - Oikonomou, Hager, Schwarz (71. Leo), Sallahi - Mrowca, Schmitz - Green, Sieghart, Markoutz - Jelisic