Tuchel: Chcemy zranić Bayern

"Der Klassiker" zbliża się wielkimi krokami − już jutro Allianz Arena w Monachium będzie gościła Borussię Dortmund. Początek spotkania już o 18:30.

Podczas konferencji przedmeczowej Borussii Dortmund Thomas Tuchel potwierdził, że w starciu z "Bawarczykami" może zabraknąć kilku kluczowych zawodników − pod znakiem zapytania stoi między innymi występ Łukasza Piszczka, który dopiero co przedłużył umowę z BVB.

Dla obu zespołów będzie to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi spotkaniami ćwierćfinałowymi Ligi Mistrzów − Bayern zmierzy się z Realem, podczas gdy Borussia Dortmund zagra o awans do półfinału z AS Monaco.

Czeka nas ciężkie zadanie. Chcemy zranić Bayern. To dla nas bardzo ważne, że w tym sezonie już raz ich pokonaliśmy, daje nam to pewności, że można ich ograć powiedział dziś trener BVB.

Udajemy się do Monachium w pewnych nastrojach. Spodziewamy się najlepszego Bayernu Monachium i wierzymy, że będziemy w stanie rywalizować z nimi przez pełne 90 minut kontynuował.

Pierwszy mecz, który miał miejsce w 11. kolejce zakończył się triumfem "Die Borussen" 1:0. Jedyną bramkę dla BVB zdobył w 11. minucie Pierre-Emerick Aubameyang, który wykorzystał podanie Mario Goetzego.

Przypominamy również o oddawaniu swoich głosów w naszej zabawie pod tytułem "Liga Typer". Typy na mecz z Borussią możecie oddawać do jutrzejszego dnia, do godziny 17:00.

Źródło: BVB.de