DieRoten.pl
Reklama

Tuchel: Brakowało nam pewnego ducha zespołu

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Nie tak dawno temu obszernego wywiadu dla oficjalnego portalu Bundesligi udzielił trener rekordowego mistrza Niemiec, czyli Thomas Tuchel.

Niemiecki szkoleniowiec odniósł się do wielu tematów związanych nie tylko z letnimi transferami, ale i również obecną kadrą Bayernu Monachium.

Thomasa Tuchela zapytano również, czego oczekuje od swojej drużyny w nadchodzącym sezonie. Trener FCB zaznaczył, że pragnie większej płynności oraz szybkości w grze swoich podopiecznych, przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności w grze obronnej.

– W zasadzie oczekuję, że będziemy grali szybciej, a płynność w naszej grze będzie jeszcze większa. Chcemy atakować z większą płynnością i w najlepszym przypadku dominować naszego rywala na jego połowie, trzymając piłkę z dala od naszej bramki – powiedział Tuchel.

– Chcemy zaimplementować w grze nasz aktywny styl, w którym podejmujemy ryzyko w polu karnym rywala, ale i również dominujemy oraz gramy ostrożnie w obronie. Mówiąc laickim językiem, chcemy atakować, chcemy stwarzać jak najwięcej okazji i chcemy wspólnie bronić. Nie chcemy dopuszczać do sytuacji – dodał.

Thomas Tuchel w tej samej rozmowie zaznaczył również, że jedną z rzeczy, której monachijczykom w szczególności brakowało w ostatnich tygodniach i miesiącach to duch zespołu.

– Posiadanie jest niczym, jeśli tylko jesteś w posiadaniu piłki. Dla mnie to, czego nam również brakowało, to pewnego ducha, tego team spiritu, co każdy na stadionie może poczuć, że drużyna walczy o siebie i pokonuje przeszkody oraz wspólnie przezwycięża trudne chwile podczas meczu – mówił dalej.

– Tego brakowało. Musimy być twardsi, musimy być lepiej przygotowani na trudne chwile. Mamy więc całkiem sporo rzeczy do zrobienia jeszcze – podsumował Thomas Tuchel.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...