Trzecia porażka Bayernu II z rzędu...

Nie dalej jak w ubiegłą sobotę swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Bayern II 1:3 (1:1) 1. FC Kaiserslautern

Podobnie jak przed tygodniem, druga drużyna Bayernu Monachium pod wodzą Sebastiana Hoenessa nie sprostała zadaniu i poniosła trzecią porażkę z rzędu w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej. Tym razem "Bawarczycy" zostali pokonani 3:1 przez 1. FC Kaiserslautern...

Honorowe trafienie dla FCB II zaliczył sprowadzony tego lata ze Stuttgartu − Leon Dajaku. Obecnie monachijczycy zajmują odległą, bo piętnastą lokatę w tabeli 3. Ligi z dorobkiem 22 punktów. Strata Wriedta i spółki do liderów z Duisburga wynosi na ten moment 16 oczek.

Nie mogę winić swojego zespołu. Graliśmy uczciwy futbol, wiele zainwestowaliśmy i pokazaliśmy odważne oblicze. Zasłużyliśmy tym razem na co najmniej jeden punkt − powiedział po meczu Hoeness.

W pierwszych minutach to "Bawarczycy" byli groźniejsi pod bramką swoich rywali − bliski szczęścia  był przede wszystkim Derrick Koehn, który uderzył z dystansu. Następnie ekipa gości zaczęła stopniowo przejmować inicjatywę, czego efektem było trafienie Kuehlwettera na 0:1. Bayern co prawda starał się odpowiedzieć najlepiej jak potrafi, ale obrona Kaiserslautern dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków. Po kilku próbach, cierpliwość FCB została nagrodzona. Leon Dajaku został obsłużony świetnym podaniem od kapitana Feldhahna i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce swoich rywali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Podopieczni Sebastiana Hoenessa tuż po wznowieniu gry prezentowali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części meczu. Mimo wszystko głównym problemem monachijczyków była skuteczność... Z czasem pojedynek w Monachium ponownie stał się wyrównany i byliśmy świadkami akcji z obu stron. Choć wydawało się, że starcie zakończy się remisem i podziałem punktów, to końcówka należała do gości... Najpierw prowadzenie swoim kolegom dał strzelec pierwszego gola, czyli Kuehlwetter, zaś na cztery minuty przed końcem kropkę nad i postawił Skarlatidis. Co prawda "Bawarczycy" próbowali jeszcze wrócić do meczu, ale wynik nie uległ już zmianie i FCB II poniosło trzecią porażkę z rzędu.

Bramki: 0:1 Kuehlwetter (19'), 1:1 Dajaku (41'), 1:2 Kuehlwetter (81'), 1:3 Skarlatidis (86')

Bayern II: Fruechtl - Richards, Feldhahn, Senkbeil, Koehn (46' Stanisic) - Welzmueller (84' Kern), Will - Dajaku, Wriedt, Rochelt (69' Nollenberger) - Zylla

Do akcji podopieczni Sebastiana Hoenessa wracają w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmą na własnym podwórku ekipę Wuerzburgera Kickers, która rozbiła ostatnio na wyjeździe Hallescher FC aż 5:2.

Źródło: FCB.de / Własne