DieRoten.pl

Dokładnie wczorajszego wieczoru o 18:00 zakończyło się letnie okienko transferowe w Niemczech. Przed jego zamknięciem w Monachium doszło do kilku zmian w poszczególnych zespołach.

W ostatnim dniu letniego okienka transferowego w Niemczech do zmian doszło w zespołach Bayernu Monachium do lat 17, 19 oraz w drugiej drużynie bawarskiego klubu. Otoczenie klubowe zmienili Can Karatas, Louis Poznanski oraz Christos Evangelou.

Dziękujemy chłopakom za ich dokonania w Bayernie i życzymy im wszystkiego najlepszego w nowych wyzwaniach – powiedział dyrektor Campusu FCB, czyli Jochen Sauer.

Can Karatas

Decyzją klubu utalentowany skrzydłowy został wypożyczony na rok do ekipy FC Memmingen, która obecnie występuje w bawarskiej lidze regionalnej. 18-latek w nowym zespole może liczyć na regularną grę i zbieranie niezbędnego dla swojego rozwoju doświadczenia.

Nominalną pozycją Turka jest prawe skrzydło, ale Karatas z powodzeniem może również występować na lewej stronie pomocy oraz w środku ataku. Przygoda młodego pomocnika z FCB rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to zasilił ekipę do lat 16 z SpVgg Unterhaching. W kolejnych latach Can przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym tego lata został włączony do FCB II (na krótki czas).

Louis Poznanski

Na zasadzie transferu definitywnego zespół Bayernu U-19 opuścił Louis Poznanski, który powrócił do Werderu Brema. 18-latek trafił do Monachium zimą 2018 roku, ale nie zagrzał tu długo miejsca. Lewy defensor o polskim pochodzeniu w czasie swojej przygody z Bayernem rozegrał w sumie 22 spotkania dla młodzieżowych ekip FCB.

Christos Evangelou

Podobny los spotkał 16-letniego Christosa Evangelou, który został oficjalnie nowym piłkarzem 1.FC Heidenheim 1846 U-19. Defensywny pomocnik trafił do akademii piłkarskiej FCB w 2016 roku, zaś zimą 2019 roku został wypożyczony do U'haching U-17. Po powrocie z wypożyczenia podjęto decyzję o sprzedaży Greka.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama03.09.2019 23:13
@Marienplatz Są Batista Meier (uważany za bardzo duży talent), Mai, czy Angelo Stiller. To raczej kwestia podejścia trenerów, nie talentu. Sam talent to nie wszystko. Z młodym trzeba pracować cierpliwie i konsekwentnie, rozważnie wprowadzać, nie zniechęcać, itd.. Jednak trzeba mieć odwagę, umiejętności i przede wszystkim chęci, by choć jednego piłkarza ukształtować.
03.09.2019 21:30
Tylko trzeba jeszcze mieć komu dawać szansę. To nie jest tak że kiedyś się ja dawało Bastianom czy Thomasom. Po prostu teraz nie mamy młodych o tej skali talentu. Bo gdyby było, byłoby ich widać w dwójce czy zespołach juniorskich.
03.09.2019 20:04
Myślę że zarząd wie co robi?
03.09.2019 15:30
03.09.2019 15:01
@Matilegolas
W całości zgadzam się z Twoim stanowiskiem :)
03.09.2019 14:40
@tapczan Z całym szacunkiem, ale kibice z tej strony nic nie znaczą, nie siedzą co dwa tygodnie na Allianz Arenie, gdzie mogliby wywiesić transparenty czy jakoś inaczej wyrazić swoje zdanie, które zostałoby zauważone przez ludzi z klubu. Kibice mogą się domagać, ale nic to nie zmieni. Zarządzanie tak wielką firmą to nie zabawa rodem z FM-a. To nieustanna presja, zarządzanie wielką kasą, wieloma ludźmi, dbanie o każdy szczegół, o każdy grosz. Nam jest łatwo napisać, żeby klub wydał lekką ręką 150 milionów (nie 15 złotych, ani 150, ale miliony) lub wziął kredyt, który niby łatwo spłaci (polska mentalność). A Bayern nigdy nie chciał mieć zobowiązań, być zależny od kogoś, dlatego kredytów nie będzie, dlatego tyle pracował, by móc żyć bez długów i utrzymywać się do tego.


Nikt normalny nie szydził z Lahma, Alaby, Schweinsteigera, czy Thomasa. I nikt normalny nie szydzi z Arpa czy Cuisance'a. Normalny kibic będzie trzymał za nich kciuki, liczył, że dostaną szanse i ją wykorzystają. A jak będą za słabi, cóż, godnie ich się pożegna i życzy powodzenia w dalszej karierze. A internetowe kozaczki dalej będą pluły jadem - tylko tyle potrafią i mogą - i żyły w bagnie swoich marzeń o Bayernie postępującym jak City czy PSG albo kluby, co szybciej zbankrutują przez swoje pożyczki, niż cokolwiek wygrają.

I nikt nie mówi o wprowadzaniu na siłę i w wielkiej ilości. Może być choćby jeden raz na kilka lat, ale żeby był, żeby dostawał szanse i się sprawdził. A może okaże się dobry choćby na samą ligę i nie będzie wtedy trzeba ściągać na ostatnią chwilę zawodników do uzupełnienia kadry.
03.09.2019 13:32
@Matilegolas Jak najbardziej zgadzam się z tym, ale znając podejście nawet sporej liczby kibiców tej strony do młodych czy wychowanków to nie zostałoby to przyjęte w zadowoleniem. Mają przychodzić gwiazdy i zawodnicy na gruby hajs i basta bo inaczej dramat. Arp - wyszydzany. Cuisance - wyszydzany. Bramkarz w osobie Früchtla czy Hoffmanna ? Nie w zyciu, na forum już 10 nazwisk jakie Bayern koniecznie musi kupić.
Mniej więcej tak to wygląda :).
03.09.2019 12:27
Od czasu do czasu przydałoby się dawać szansę choć jednemu młodemu zawodnikowi. Jasne, nie jesteśmy Ajaxem i nikt nie każe nim być, ale przykłądy Lahma, Bastiego czy Müllera pokazują, że opłaca się wprowadzać "swoich", a nie tylko szastać kasą na transfery. Wyszkolenie gwiazdy to długotrwały proces, jednak w obecnych czasach, gdy rynek jest popsuty, lepsza strategia niż szaleńcza gonitwa i robienie sobie długów.
03.09.2019 12:12
@hoodykr Oczywiście pełna zgoda w sprawie działań naszego skautingu - wybitnie nieudolnie. Problem z wyszukiwaniem talentów, błędna ocena talentu lub brak osób do ich prowadzenia. Aż ciężko uwierzyć, że zawodnicy którzy w Bayernie trenują od gówniarzy nie potrafią być nawet solidnym graczem średnika BL. Campus działa od 2 lat więc trzeba mieć nadzieję, że wkrótce jakieś owoce tego projektu będą zbierane.
03.09.2019 11:46
@tapczan tak racja, ale odniosłem się raczej do tego, że próbujemy od kilku lat łatać dziury w składzie, psrowadzać "niby doświadczonych" czy ukształtowanych piłkarzy, ale coś to nie wychodzi. Jak sprobowaliśmy ściągnąć w końcu talent w postaci Renato to każdy wie jak sie to potoczyło. Z resztą nie pierwsyz raz marnujemy jakiś talent, w przeszłości to np. Emre Can. Dlatego uważam, że nasz skauting działa po prostu słabo. Zespół taki jak BVB prawie co sezon sprowadza do siebie jakiś talent typu Dembele czy Sancho a my, jak wspomniałem wyżej, ukształtowanych piłkarzy typu Perisić czy Tasci...no ludzie ;)
03.09.2019 11:03
Taki los juniorów, wielkie sito. Masa 'talentów' i tylko wybitny przebije się do pierwszej drużynie i to jeszcze w przypadku sprzyjających okoliczności oraz szczęścia. Wielki klub nie może sobie pozwalać na za dużą ilość eksperymentów i próbowania juniorów. Mamy robić transfery za 150 mln czy wprowadzać zawodnika z U19 ? Nie jesteśmy Ajaxem, który produkuje piłkarzy żeby następnie ich sprzedać.
03.09.2019 10:35
Podejrzewam, że taki los spotka znaczną część juniorów. Tak jak wypowiadał się jeden z byłych juniorów, nie pamietam nazwiska, że odszedł tylko dlatego, że nie ważne jaki dobry by był junior czy gracz FCBII to i tak miejsca nie znajdzie w pierwszym zespole. I to jest prawda niestety. Nasza szkółka leży i kwiczy, a nawet jak się znajdzie jakaś perełka to osiąga co najwyżej FCB II bo nikt do wprowadzenia młodzika pierwszego zespołu, odwagi jak Van Gaal, nie ma.