DieRoten.pl
Reklama

Trener młodzieżówki Herthy trafi do Bayernu?

fot.
Reklama

Choć do zakończenia sezonu 2021/22 pozostało jeszcze trochę czasu, to według doniesień niemieckiej prasy, kierownictwo sportowe Campusu planuje już pierwsze zmiany.

Jeśli wierzyć doniesieniom niemieckiego dziennika „Bild”, to z dniem 1 lipca 2022 roku, nowym trenerem w młodzieżówce Bayernu zostanie ceniony niemiecki szkoleniowiec − Michael Hartmann.

47-latek najwyraźniej nie wiąże żadnej przyszłości z berlińskim klubem, dlatego też chce zmienić otoczenie klubowe. Co więcej Niemiec miał już także ogłosić swoją decyzję władzom Herthy BSC, gdzie pracuje blisko 9 lat.

Warto wspomnieć, że już w 2020 roku był on łączony z FCB, jako następca Sebastiana Hoenessa, ale wówczas temat ten upadł. Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, teraz Hartmann mógłby zostać włączony do którejś z młodzieżowych drużyn w Campusie.

Wielka renoma w niemieckiej piłce

Jak podkreśla „Bild”, 47-latek zdołał już wypracować sobie bardzo dobrą opinię na niemieckim rynku, zaś w dużej mierze jest on ceniony z racji na rozwój talentów, z którymi pracuje.

Biorąc pod uwagę jego dorobek jako trener, to obecny szkoleniowiec Herthy U-19 zdobył dwa tytuły z młodymi berlińczykami – mistrzostwo Niemiec do lat 19 w sezonie 2017/18 oraz Puchar Niemiec U-19 w kampanii 2014/15. W przeszłości zdobył także tytuł mistrzowski z Hansą Rostock U-19.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...