Thiago z asystą w meczu z Wyspami Owczymi

Od kilku dni zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne pojedynki.

Hiszpania 4:0 (1:0) Wyspy Owcze

Wczorajszego późnego wieczoru hiszpańska reprezentacja narodowa poczyniła spory krok w drodze do awansu na mistrzostwa Europy w 2020 roku. Tym razem podopieczni Roberto Moreno pewnie pokonali na własnym podwórku drużynę Wysp Owczych 4:0.

Pierwsze 45 minut pojedynku na Estadio El Molinon zakończyło się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0 po trafieniu Rodrigo, ale po zmianie stron piłkarze „La Roja” wrzucili wyższy bieg i zdobyli jeszcze trzy bramki – drugiego gola zdobył Rodrigo, zaś w samej końcówce dublet skompletował Paco Alcacer.

Warto wspomnieć, że tym razem Thiago wystąpił od samego początku i rozegrał pełne 90 minut. Pomocnik co prawda został ukarany żółtą kartką, ale pokazał się mimo wszystko z dobrej strony, co też potwierdził asystą przy bramce na 3:0.

Dla Hiszpanów był to już ostatni mecz w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Alcantara wkrótce zjawi się przy Saebener Strasse, gdzie pozostali przecież między innymi Thomas Mueller oraz Jerome Boateng.

Holandia U20 1:2 (1:0) Niemcy U20

Powody do zadowolenia mogą mieć młodzi Niemcy, którzy mierzyli się wczoraj z młodzieżową reprezentacją Holandii do lat dwudziestu. Choć pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0 za sprawą trafienia van de Looia, to po zmianie stron podopieczni Manuela Bauma odrobili straty.

W drugiej połowie, a będąc dokładniejszym w 61. minucie wyrównał Alfons Amade, zaś kilka minut później jedenastkę zmarnował David Otto. Mimo wszystko na 17 minut przed końcem na 2:1 podwyższył Nicolas Kuehn, który zameldował się na murawie w przerwie spotkania.

Tym razem dostępu do bramki niemieckiej kadry U20 strzegł Niclas Thiede, zaś Christian Fruechtl przesiedział cały mecz na ławce.