Thiago strzela, Vidal zwycięski i porażka Jamesa

Za nami kolejne spotkania eliminacyjne do mistrzostw Świata w 2018 roku. Po raz kolejny w akcji mogliśmy oglądać kilku zawodników Bayernu Monachium.

Zbliża się powoli koniec zmagań reprezentacji narodowych w eliminacjach do mistrzostw Świata w przyszłym roku. Wczorajszego dnia mieliśmy okazję ponownie oglądać kilka niezwykle ciekawych spotkań.

Nie można również zapominać, że nocą z czwartku na piątek czasu europejskiego miała miejsce przedostatnia kolejka spotkań w CONMEBOL. W akcji rzecz jasna mogliśmy podziwiać Arturo Vidala oraz Jamesa Rodrigueza.

W najbliższych dniach czeka nas jeszcze kilka spotkań z udziałem zawodników "Die Roten". Jak już dobrze wiemy dokładnie 13 "Bawarczyków" rozjechało się po różnych częściach świata, aby pomagać swoim reprezentacjom narodowym.

Chile wygrywa, katastrofalna końcówka Kolumbijczyków

Przedostatnia kolejka zmagań w strefie południowoamerykańskiej była niezwykle ciekawa − nie obyło się również bez niespodzianek czy spektakularnych "come-back'ów" w wykonaniu chociażby reprezentacji narodowej Paragwaju, która rzutem na taśmę pokonała Kolumbię.

We wspomnianym wyżej pojedynku James Rodriguez i spółka podejmowali na własnym podwórku gości z Paragwaju. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 79. minuty, kiedy to gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Radamela Falcao. Niestety w zaledwie kilkadziesiąt sekund podopieczni Jose Pekermana roztrwonili prowadzenie i przegrali 1:2.

James Rodriguez wystąpił w wyjściowym składzie i rozegrał pełne 90 minut, podobnie zresztą jak Arturo Vidal w meczu swojej reprezentacji z Ekwadorem. Chile również w roli gospodarza tym razem odniosła upragnione zwycięstwo pokonując Ekwadorczyków 2:1. Bramkę na wagę niezwykle cennych trzy punktów w końcówce spotkania zdobył w 85 minucie Alexis Sanchez.

Sytuacja w tabeli eliminacji do MŚ w strefie południowoamerykańskiej jest bardzo skomplikowana, albowiem szanse na awans na Mundial ma 7 zespołów. Chile zajmuje obecnie trzecie miejsce z dorobkiem 26 punktów, podczas gdy Kolumbijczycy 4 lokatę z 26 punktami na koncie. Dla przykładu zajmujący siódme miejsce Paragwajczycy mają 24 punkty, co sprawia, że do samego końca sytuacja w tabeli będzie bardzo ciekawa.

11 października Chile o awans powalczy w arcytrudnym pojedynku ze swoimi odwiecznymi rywalami, czyli Brazylijczykami, podczas gdy Kolumbię czeka mecz z Peru.

Thiago strzela, Hiszpania awansuje

Thiago Alcantara dołączył do części swoich kolegów z Bayernu, którzy w przyszłym roku pojadą na Mundial w Rosji. Wczorajszego wieczoru Hiszpania pograła Albanię 3:0 w przedostatnim meczu grupy G.

Dla pomocnika Bayernu Monachium był to bardzo udany wieczór − nie dość, że wraz z kolegami wywalczył awans na mistrzostwa, to zdobył także bramkę na 3:0. W innym meczu grupy B Włosi sensacyjnie zremisowali 1:1 z Macedonią, co dało Hiszpanom bezpośredni awans na MŚ.

Za kilka dni, a dokładniej 9 października Hiszpania zagra jeszcze na wyjeździe z Izraelczykami. Można się spodziewać, że i tym razem Julen Lopetegui da szansę gry Thiago od samego początku.