Thiago bez minut przeciwko Iranowi

Za nami siódmy dzień zmagań podczas piłkarskiego turnieju mistrzostw Świata w Rosji. Tym razem w akcji mogliśmy oglądać kolejnego zawodnika Bayernu Monachium.

Wczoraj odbyły się kolejne trzy spotkania w ramach mistrzostw Świata w Rosji. W pierwszym spotkaniu grupy B Portugalia pokonała reprezentację narodową Maroko 1:0. Jedynego gola dla mistrzów Europy zdobył tuż na początku spotkania Cristiano Ronaldo.

Warto nadmienić, iż dla zawodnika Realu Madryt była to już czwarta bramka w drugim występie na mistrzostwach Świata w Rosji. Maroko dwoił się i troił, aby doprowadzić choć do remisu, lecz wynik nie uległ już zmianie, choć 1:1 byłoby zapewne sprawiedliwszym wynikiem.

O 17:00 rozpoczął się drugi mecz grupy A − Urugwaj pokonał skromnie Arabię Saudyjską 1:0, zaś bramkę na wagę jakże cennych trzech punktów zdobył w 23. minucie Luis Suarez. O przebiegu i emocjach tego starcia nie można raczej było powiedzieć zbyt wiele dobrego...

Wtorkowe zwycięstwo Rosjan nad Egiptem oraz wczorajsza wygrana Urugwaju sprawiła, że gospodarze oraz piłkarze z Ameryki Południowej jako pierwsi zakwalifikowali się do fazy pucharowej (zwycięzcę grupy A wyłoni nadchodzący pojedynek Rosji z Urugwajem).

Środowe zmagania zwieńczył pojedynek Hiszpanii z Iranem, który do samego końca walczył o zdobycz punktową. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Fernando Hierro, którzy ograli Irańczyków 1:0, zaś bramkę na wagę trzech oczek zdobył w drugiej połowie Diego Costa.

Postawa Iranu mogła budzić wielki podziw − w pierwszej połowie Europejczycy oddali zaledwie 1 celny strzał na bramkę, podczas gdy podopieczni Carlosa Queiroza odpierali raz za razem ataki Hiszpanów. Po stracie bramki Iran starał się chociaż wyrównać, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Thiago podobnie jak w pierwszym meczu przeciwko Portugalii rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Niestety pomocnik Bayernu Monachium nie otrzymał okazji zaprezentowania swoich możliwości. Sytuacja w tabeli grupy B jest bardzo skomplikowana, albowiem Portugalczycy i Hiszpanie mają po 4 oczka, zaś Iran ma ich 3.