DieRoten.pl
Reklama

Terzic: Gratulacje dla Bayernu za mistrzostwo

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Sezon ligowy 2022/2033 oficjalnie dobiegł końca w ubiegłą sobotę, kiedy rozegrano pojedynki w ramach trzydziestej czwartej kolejki.

Jedno jest pewne – tak emocjonującego sezonu i jego końcówki nie spodziewał się tak naprawdę nikt. W końcu losy mistrzostwa Niemiec zostały rozstrzygnięte w samej końcówce, kiedy to bramkę na wagę zwycięstwa i tytułu w meczu z 1. FC Koeln zdobył Jamal Musiala.

Od dwóch dni z całych Niemiec napływają gratulacje dla Bayernu Monachium. Na temat triumfu bawarskiego klubu wypowiedział się między innymi szkoleniowiec Borussii Dortmund, czyli Edin Terzic, który wraz ze swoimi podopiecznymi z BVB jeszcze przed 34. kolejką zajmował pierwsze miejsce w tabeli.

– Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, są gratulacje dla Bayernu Monachium. Drużyna, która zajmuje pierwsze miejsce po 34 meczach, zasługuje na to. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że chłopcy dali z siebie wszystko po tym, jak przegrywali dwoma bramkami i walczyli do samego końca, zdamy sobie sprawę, jak niewiele brakowało, by wszystko się udało — powiedział Terzic.

– Gdybyśmy wykorzystali rzut karny i nie byłoby spalonego, a my wyrównalibyśmy wcześniej, to mogło być bardzo ciekawie. Ciężko mi to teraz znieść – dodał.

– To naprawdę puste uczucie. To naprawdę niesprawiedliwe. Kiedy widzisz, przez co przeszliśmy w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Jesteśmy naprawdę smutni z powodu straconej szansy. Byliśmy o jedną bramkę od zdobycia tytułu tutaj i o jedną bramkę w Kolonii  podsumował Edin Terzic.

Warto odnotować, że zdobywając mistrzostwo Niemiec w ubiegłą sobotę, Bayern dokonał tej sztuki po raz jedenasty z rzędu. Monachijczycy śrubują tym samym rekord TOP 5 lig w całej Europie.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...