DieRoten.pl

Stiller o swoim odejściu: To było niczym uderzenie w twarz

14.11.2021, 11:20:39
PodStadionem.pl

Latem 2021 roku z klubu ze stolicy Bawarii odeszło kilku młodych zawodników, którzy nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z ekipą rekordowego mistrza Niemiec.

Jednym z nich był między innymi Angelo Stiller, który w Monachium spędził blisko 11 lat swojej kariery. Pomocnik nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z FCB i przeniósł się do TSG Hoffenheim, gdzie stopniowo jest wprowadzany przez Sebastiana Hoenessa do pierwszego zespołu.

Jakiś czas temu Niemiec udzielił wywiadu, w którym odniósł się przede wszystkim do powodów swojego odejścia. 20-latek nie ukrywa, iż pozyskanie Dantasa i Roki było dla niego niczym uderzenie w twarz. Niemniej jednak nie ma on za złe „Bawarczykom”, że Ci na niego nie stawiali.

Kiedy grałem w Bayernie, ściągnięto Rokę i Dantasa. To było jak uderzenie w twarz. Spodziewałem się, że otrzymam szansę, będę grał i trenował w pierwszym zespole. Potem dowiedziałem się, że ściągnęli pomocników na moją pozycję – powiedział Stiller.

– Oczywiście byłem z tego powodu niezadowolony i zszokowany. Nikt z Bayernu nie rozmawiał ze mną o tym. Nie chcę jednak obwiniać Bayernu. Mają wiele do zrobienia. Nie mogą przecież wziąć każdego na bok i powiedzieć: „Hej, tak mają się sprawy. Planujemy z Tobą” – mówił dalej.

– Mimo wszystko byłbym zadowolony, gdyby to wszystko zostało wcześniej wyjaśnione – dodał Niemiec.

Pomocnik TSG Hoffenheim nie wyklucza jednak, że pewnego dnia być może powróci do Monachium, za którym jak sam przyznał – bardzo tęskni. Póki co jednak Stiller w pełni skupia się obecnie na swoich celach w zespole z Sinsheim, gdzie jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

– Bardzo tęsknię za Monachium. Powrót w przyszłości jest możliwy. Szczerze mówiąc, jeszcze o tym nie myślę. Mam teraz przed sobą jeszcze kilka lat w Hoffenheim. Czuję się tu bardzo dobrze i po prostu nie mogę się doczekać kolejnego okresu. Co przyjdzie, to przyjdzie. Co nie, to nie – podsumował Angelo Stiller.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)15.11.2021 06:21
Jeszcze żeby w Hoffe coś prezentował i grał mecz od deski do deski to mógłby gadać takie bzdury , a jest jak jest więc chyba coś mu na głowę spadło . Gdyby był solidnym materiałem na piłkarza to kontrakt by był przedłużony i nie ściagano by szrotu próbując załatać lukę w środku pomocy
14.11.2021 19:11
Nie jestem zwolennikiem Roki, dla mnie to przeciętniak, nie mówiąc o Dantasie, który w Benfice byl w głębokich rezerwach. Ale kim jest Stiller??
14.11.2021 16:38
A ja uważam że powinien obwiniać zarząd Bayernu za to i głośno o tym mówić!!
14.11.2021 15:11
W Hoffenheim się rozwinie i wróci do Bayernu.
14.11.2021 14:16
Uderzenie w twarz? Za kogo on się uważa, jezuuu
14.11.2021 12:23
Taka jest rzeczywistość młodych w klubie nr1 w Europie. Żeby dostać szansę musi być zazwyczaj kumulacja sprzyjających okoliczności. Najczęściej dzieje się to w kryzysie finansowym lub sportowym klubu, a w Bayernie na to na szczęście nie zanosi się.