DieRoten.pl

Starke: Heynckes obiecał mi mecz

04.01.2022, 06:59:03
FotoOlimpik

Kilka dni temu w niemieckim magazynie „11Freunde” ukazał się obszerny wywiad z byłym już bramkarzem Bayernu Monachium – Tomem Starke.

Obecny koordynator bramkarzy Bayernu i trener w Campusie FCB, poruszył wiele różnych kwestii związanych ze swoją przeszłością i czasem spędzonym w bawarskim klubie jako zastępca Manuela Neuera i nie tylko.

Tom został ściągnięty jako rezerwowy golkiper, ale warto wspomnieć, że swój pierwszy mecz w karierze dla „Gwiazdy Południa”, Starke rozegrał przeciwko swojej byłej drużynie, czyli TSG Hoffenheim. Jak się okazało, 40-latkowi występ ten obiecał Jupp Heynckes.

− Byłem naprawdę szczęśliwy, że mogłem zagrać swój pierwszy mecz przeciwko Hoffenheim. Często pytano mnie, dlaczego zdecydowałem się na ten krok. Ale to była misja, która opisuje całe człowieczeństwo Juppa Heynckesa – powiedział Starke.

− Już na początku sezonu, przy całej drużynie, obiecał mi mecz. Powiedział, jak bardzo jestem ważny i że na pewno będę potrzebny. Powiedział: „Do tej pory Tom nie rozegrał meczu, ale będzie z nami mistrzem Niemiec i pojawi się na boisku zanim my będziemy mistrzami Niemiec” – mówił dalej.

− Oczywiście cieszyłem się, że Manuel Neuer natychmiast to zaakceptował, gdy nadszedł mecz i miałem zacząć od samego początku – podsumował Tom Starke.

Jako bramkarz Bayernu Monachium, Tom Starke wystąpił dokładnie w 12 spotkaniach, w których 8-krotnie zachowywał czyste konto. Ponadto razem z kolegami Niemiec sięgnął po 15 tytułów (w tym po potrójną koronę).

źródło: 11Freunde

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)06.01.2022 15:18
Tak jest, cały Jupp :)
04.01.2022 09:42
Starke i Jupp to bardzo pozytywne osoby które rozumieją co to jest Familie BAYERN
04.01.2022 07:11
Już myślałem po tytule, że obiecał mu pożegnalny mecz i się nie wywiązał :)