Stanway z srebrnym medalem, Eriksson z brązowym

Dokładnie wczoraj dobiegły końca mistrzostwa świata w kobiecej piłce nożnej w Australii i Nowej Zelandii, które trwały równy miesiąc.

W ubiegły weekend rozegrano ostatnie dwa spotkania – mowa o pojedynku o trzecie miejsce oraz starciu finałowym.

Jeśli mowa o meczu o złoty medal, to koniec końców triumfowały piłkarki hiszpańskiej reprezentacji narodowej, które odniosły skromne, lecz jakże ważne zwycięstwo nad Anglią. Ostatecznie Hiszpanki zwyciężyły 1:0, zaś jedynego gola zdobyła Olga Carmona.

Tym samym jedyna reprezentantka kadry narodowej Anglii z Bayernu – Georgia Stanway (spędziła całe 90 minut na murawie) – musiała „tylko” zadowolić się srebrnym medalem mistrzostw świata 2023.

Z kolei dzień wcześniej miał miejsce także bój o trzecie miejsce, w którym to zmierzyły się ekipy Szwecji oraz Australii. Koniec końców zasłużone zwycięstwo przypadło Szwedkom, które ograły swoje rywalki 2:0 po bramkach Rolfo oraz Asllani.

Jedyna zawodniczka FCB Frauen (pozyskana tego lata), a mianowicie Magdalena Eriksson, rozegrała pełne 90 minut jako środkowa obrończyni.