DieRoten.pl

Po zakończeniu bieżącego sezonu 2020/21 czeka nas bardzo wiele zmian, jeśli mowa o klubie ze stolicy Bawarii, zwłaszcza w sztabie szkoleniowym.

Jak już doskonale wiemy mowa nie tylko o transferach zawodników, ale i również o zmianie na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Podczas gdy Hansi Flick rozwiąże kontrakt za porozumieniem stron, to jego miejsce zajmie Julian Nagelsmann, który do Monachium zabiera dwóch członków swojego sztabu z RB Lipsk. 

Będąc dokładniejszym mowa o takiej dwójce jak Benjamin Glueck (analiza wideo) oraz Timmo Hardung (kierownik drużyny), z którymi 33-latek pracuje już od wielu lat, jako że poznali się kilkanaście lat temu w TSG Hoffenheim. Co z kolei z obecnym sztabem FCB? Na pytanie to odpowiada portal "Spox.com".

Klose i Roehl najpewniej odejdą 

Wszystko wskazuje na to, że za Hansim Flickiem podaży Miro Klose, którego umowa obowiązuje do końca czerwca tego roku. Jak informują dziennikarze, do tej pory nie rozpoczęto rozmów w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu mistrza Świata z 2014 roku. 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Danny'ego Roehla, który w dużej mierze odpowiada za analizę wideo oraz pełni funkcję asystenta 56-latka. Co prawda jego umowa obowiązuje do 2023 roku, ale według „Spox.com”, 32-latek najpewniej podąży śladami Flicka.

Gerland zostanie

Mimo niedawnych plotek ikona klubu, czyli Hermann Gerland nigdzie się nie wybiera i ma zostać w Monachium jako asystent Nagelsmanna, pracownik Campusu lub po prostu jako „Tiger”. Co więcej zarówno Dr Holger Broich (główny trener od przygotowania fizycznego), jak i Toni Tapalovic (trener bramkarzy i wieloletni przyjaciel Neuera) również mają zostać na swoich stanowiskach.

źródło: Spox

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (7)

reklama06.05.2021 16:24
Legenda, więc będzie b. miło.
03.05.2021 23:56
Kluczowe jest pozostanie Gerlanda i Broicha. Zasług Tigera nie ma co opisywać, bo od lat dał temu klubowi dużo. Jeśli chodzi o Broicha to miał ogromny wkład we wcześniejszym sezonie, świetnie przygotował zawodników podczas lockdownu i pod turniej CL. Dzięki właśnie tym dobrze przeprowadzonym okresom przygotowawczym byliśmy w stanie prawie ciągle grać na wysokim biegu.

Brak okresu przygotowawczego w zimę nam mocno zaszkodził, tak to runda wiosenna wyglądała by jeszcze lepiej. Z PSG (2 mecz) czy z Mainz nie było już wystarczająco sił.
03.05.2021 22:13
Będzie bardzo miło
03.05.2021 21:30
Super informacja, mam nadzieję że prawdziwa.
03.05.2021 20:54
Dobra wiadomość że Gerland zostanie powinien pomoc Nagelsmannowi wejść do drużyny.
03.05.2021 20:21
Jestem pewien że Julek z chęcią skorzysta z jego pomocy i jeśli tylko zdrowie dopisze to Gerland z nami zostanie.
03.05.2021 19:48
Klose jest w obozie Flicka więc wszystko wskazuje na to, że odejdzie, ale dobre wieści to te o pozostaniu Tigera, który napewno pomoże Nagelsmannowi w przeglądzie campusu.