DieRoten.pl

Sport1: Suele nie zostanie sprzedany

30.07.2021, 15:02:19
FotoOlimpik

Sytuacja kontraktowa w zespole rekordowego mistrza Niemiec nie jest obecnie zbyt ciekawa, albowiem możemy wyróżnić wielu graczy, których umowy wygasają w najbliższych 23 miesiącach.

Wśród nich można wymienić między innymi dwójkę niezastąpionych w pierwszym zespole graczy – Joshuę Kimmicha oraz Leona Goretzkę. Choć rozmowy nie są łatwe, to optymistycznie nastawiony w przypadku tej dwójki jest prezydent Herbert Hainer.

Kwestią otwartą pozostaje jednak przyszłość Corentina Tolisso, który być może zostanie w Monachium, podobnie zresztą jak Niklas Suele. Niemniej jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że ich kontrakty wygasają w czerwcu przyszłego roku i zachodzi możliwość powtórki scenariuszu z Davidem Alabą…

Najnowsze informacje w przypadku Nikiego przedstawił niemiecki „Sport1”. Jak się okazuje obecna tendencja jasno wskazuje, że rosły stoper zostanie w Monachium, jednakże na ten moment nie osiągnięto jeszcze żadnego porozumienia ws. przedłużenia umowy.

Florian Plettenberg wspomina także, że choć rozmowy z Goretzką nie dobiegły jeszcze końca, to sam pomocnik pragnie zostać w bawarskim klubie.

Oszczędzanie na pensjach i promowanie młodzieży

Kryzys wywołany pandemią w dużym stopniu uderzył w Bayernie – w końcu mowa o stracie blisko 150 milionów euro. W związku z tym FCB pragnie w jak największym stopniu oszczędzać. Według Plettenberga niektórzy zawodnicy mieli zostać także poinformowani, że klub musi bardziej zacisnąć pasa z racji na trudną sytuację finansową. Stąd dalsze wielkie transfery są obecnie wykluczone.

Tym samym pojawia się wielka szansa dla młodych i utalentowanych graczy z Campusu. Julian Nagelsmann ma duże zaufanie do Christophera Scotta. Armindo Sieb, Taylor Booth, Torben Rhein, Josip Stanisic i Lucas Copado również mogą odegrać wielka rolę w przyszłości, jednakże sam talent to za mało. Kwestią otwartą jest, który z nich przebije się do pierwszego zespołu.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama05.08.2021 12:23
Trudno, żeby był, skoro nie ma komu grać w obronie.
31.07.2021 11:41
@Piter1985 ehh ale mogą z nim przedłużyć kontrakt. A jak odejdzie za darmo to kupimy kogoś innego. Wiem że powinnyśmy coś na nim zarobić, ale czy to ci podoba czy nie Bayern bawi się w,, dobrego wuja '' i jak kończą się kontrakty to odchodzą. BOA mógł być sprzedany rok wcześniej.
31.07.2021 11:00
kolejna praca domowa odrobiona... na pałę!!
30.07.2021 20:44
Od początku byłem pewny że nie odejdzie więc nie dziwą mnie te informacje. A czy za rok odejdzie za darmo? wszystko wyjaśni najbliższy sezon.
30.07.2021 18:04
Odejdzie za darmo w przyszłym roku xd
30.07.2021 15:48
Sule powinien zostać. Oby nowy kontrakt został szybko podpisany.
30.07.2021 15:32
Jeśli nie zostanie sprzedany teraz i nie zostanie z nim przedłużony kontrakt to chyba nie trudno przewidzieć jak to skończy się...
30.07.2021 15:14
Niech dalej sprzedają zawodnikow za pół darmo albo oddają całkiem za free, to napewno kondycja finansowa klubu będzie lepsza... alaba, boateng, za chwilę sule i tolisso... znając życie coman tez pójdzie tym torem... klub chce traktować zawodnikow jak członków rodziny, a zawodnicy mają klub w du*ie...