DieRoten.pl

Hansi Flick − trener doskonały dla Bayernu?

03.06.2020, 10:21:31
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Od momentu powierzenia obowiązków trenera pierwszej drużyny Hansiemu Flickowi minęło już 213 dni, co stanowi równe siedem miesięcy. W tym czasie monachijczycy poczynili gigantyczne postępy.

reklama

reklama

Bayern nie tylko prezentuje przyjemny dla oka, ale przede wszystkim skuteczny futbol. O stylu gry rekordowego mistrza Niemiec mówi się nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie, gdzie wielu ekspertów, dziennikarzy i kibiców zachwyca się ofensywną i defensywną grą „Bawarczyków”. W ubiegłą sobotę klub ze stolicy Bawarii rozbił u siebie Fortunę Duesseldorf aż 5:0, co było dla Hansiego Flicka dokładnie 22. zwycięstwem w pierwszych 25 spotkaniach. Tym samym 55-latek zaliczył najlepszy start w historii wszystkich opiekunów FCB (wcześniej Pep Guardiola w tym czasie wygrał z zespołem 21-krotnie).

Trzeba przyznać, że jak na szkoleniowca, który początkowo miał pełnić tylko i wyłącznie rolę rozwiązania tymczasowego, Niemiec radzi sobie wręcz doskonale! Świadczyć mogą o tym przede wszystkim jego liczby z drużyną od początku listopada:

− 22 zwycięstwa
− Remis
− 2 porażki
− Bilans bramkowy 80:16
− Średnio 2,68 pkt na mecz
− Średnio 3,2 bramek na mecz

Co jednak sprawia, że Hansi jest nie tylko skuteczny, ale i również lubiany przez wszystkich swoich piłkarzy bez wyjątku? W oparciu o ostatni artykuł „Sport Bilda” postarałem się odpowiedzieć na to pytanie.

Bez żadnych podziałów

Według wspomnianego wyżej źródła już jako asystent Niko Kovaca, Hansi był bardzo ceniony przez piłkarzy za swoją empatię, kontakt i zrozumienie wszystkich bez wyjątków. 55-latek jest także otwarty na problemy swoich graczy i regularnie z nimi rozmawia. Jako opiekun pierwszego zespołu Niemiec jeszcze bardziej „udoskonalił” tę cechę.

Wystarczy podkreślić, że w ostatnich tygodniach i miesiącach wielu piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec otwarcie wypowiadało się w samych superlatywach na temat Flicka, podkreślając jego podejście, kontakt oraz wielkie podobieństwa do legendarnego Juppa Heynckesa.

− Hansi Flick jest podobny do Juppa pod względem tego, jak prowadzi swój zespół. Ma niezwykle bliskie relacje z piłkarzami, jest empatyczny, zaś zawodnicy w niego wierzą. Taktycznie również zmienił zespół. Muszę to powiedzieć: Hansi jest nieco jak Jupp – powiedział w maju Rummenigge.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że były asystent Joachima Loewa z „Die Mannschaft” nie dokonuje żadnych podziałów na młodych, starych, słabych, dobrych czy też rezerwowych zawodników. Doskonałym przykładem może być tutaj sytuacja Thomasa Muellera oraz Jerome’a Boatenga, którzy jeszcze u Niko Kovaca pełnili znikomą rolę, lecz z przyjściem Hansiego, ponownie stali się ważnymi ogniwami w bawarskim klubie. Wówczas Chorwat stawiał na Lucasa oraz Philippe Coutinho. Niemniej jednak wraz ze swoim przyjściem, 55-latek odbudował nie tylko Thomasa i Jerome’a, ale i zadbał o odpowiednią atmosferę w zespole i na ławce rezerwowych.

Młodzi? Znowu mają szansę!

Poprzedni trenerzy Bayernu co prawda stawiali także na młodych zawodników i juniorów z akademii piłkarskiej FCB, ale robili to stosunkowo rzadko, podczas gdy u Flicka uległo to zmianie. Dziennikarze podkreślają, że sposób radzenia sobie Hansiego z młodzieżą również jest unikalny i bardzo mocno ceniony przez kierownictwo i młodych piłkarzy. W trakcie swojej dotychczasowej 7-miesięcznej przygody z klubem, 55-latek dał już szansę czterem graczom.

Szanse młodych u Flicka:

Podkreślić należy również fakt, że Hansi posiada bardzo dobry kontakt z młodymi, bacznie monitoruje sytuację w Campusie FCB i kontaktuje się z działem sportowym akademii. Co więcej Niemiec od dłuższego czasu umożliwia kilku juniorom regularne treningi z pierwszym zespołem – ostatnio do zajęć dołączył utalentowany 17-letni Bright Arrey-Mbi, który być może w sobotę zasiądzie nawet na ławce w pojedynku ligowym z Bayerem 04 Leverkusen. Ogółem rzecz biorąc z Lewandowskim i spółką od miesięcy trenują już Leon Dajaku, Joshua Zirkzee, Oliver Batista-Meier, Sarpreet Singh oraz Lukas Mai, który niestety boryka się obecnie z kontuzją.

Hansi niejednokrotnie powtarzał już w wywiadach i w trakcie konferencji prasowych, że jest zwolennikiem promowania młodych i niezwykle utalentowanych zawodników. 55-latek podobnie jak kierownictwo klubu popiera pomysł opierania przyszłości FCB nie tylko na „gotowych produktach”, ale i swoich wychowankach. Niewykluczone, że w końcówce tego sezonu młodzi otrzymają jeszcze jakieś szanse. Jedno jest pewne – młodzież Bayernu może z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Nie tylko „dobry wujek”

Charakter Flicka jest dobrze znany piłkarzom, którzy wielokrotnie wypowiadając się na temat swojego trenera chwalili go za jego sposób bycia, kontakt, współpracę i w miarę spokojne podejście. Mimo wszystko 55-latek potrafi też się „zmienić”, kiedy wymaga tego sytuacja. Publicznie Niemiec prezentuje się jako opanowana i w pełni zrelaksowana osoba. Jednakże w przypadku napiętej sytuacji czy problemów, Hansi potrafi być także „inny”. Instrukcje trenera „Dumy Bawarii” są wyraźnie słyszalne na treningach, zaś sam Flick przykłada wielką uwagę do skrupulatnego wykonywania jego poleceń.

Szkoleniowiec pragnie, aby jego podopieczni w jak najlepszy możliwy sposób, a najlepiej perfekcyjnie, wdrażali w życie jego instrukcje. Jeśli jednak zdarzy się, że zespół nie daje sobie rady w tym aspekcie, to 55-latek jest w stanie przerwać sesję i stać się bardzo głośny, tak jak miało to miejsce między innymi w środku minionego tygodnia, kiedy „Bawarczycy” przygotowywali się do topowego starcia z Borussią Dortmund.

„Żadnej pracy się nie boję”

Jakiś czas temu w trakcie jednego z wywiadów Hansi Flick zdradził, że zanim został profesjonalnym trenerem to przez ponad 20 lat prowadził sklep sportowy, aby zapewnić swojej rodzinie odpowiednie warunki. Mimo wszystko 55-latek od zawsze był przekonany, że pewnego dnia będzie chciał zostać trenerem.

− Wykorzystywałem swój czas, aby zapewnić odpowiednie warunki swojej rodzinie, choć zawsze wiedziałem, że chcę zostać trenerem – wspomniał Flick.

Dziennikarze „Sport Bilda” w swoim artykule zaznaczają, że Hansi jest typem człowieka, który wyznaje zasadę, że żadna praca nie hańbi, jeśli służy ona dobru całej drużyny. Zapewne niektórzy z Was pamiętają jeszcze moment na początku pandemii koronawirusa, w którym klub postanowił wyposażyć swoich zawodników w niezbędny sprzęt sportowy. Jak się okazuje Flick osobiście zajął się rozwożeniem rowerków stacjonarnych do domów swoich piłkarzy. Niemiec chciał w ten sposób wykorzystać spotkanie z podopiecznymi, aby porozmawiać z każdym indywidualnie.

Nie ma czegoś takiego jak „Ja” czy Ty, liczy się „My”

Trener Bayernu Monachium przykłada wielką wagę do pracy zespołowej w różnych aspektach. Widać to przede wszystkim na boisku w stylu prezentowanym przez bawarski klub. Mistrzowie Niemiec grają przede wszystkim zespołowo i gra nie jest już uzależniona tylko od jednego zawodnika, jak miało to miejsce za Niko Kovaca. Obecnie każdy bez wyjątku ma spory wpływ na grę monachijczyków. Mimo wszystko słowo „teamwork” znajduje u 55-latka zastosowanie nie tylko w drużynie, ale i sztabie szkoleniowym. Danny Roehl, czyli analityk i jeden z asystentów Hansiego zdradził, że w zespole trenerskim każdy bez wyjątku może przedstawiać swoje pomysły, zaś ich współpraca bazuje przede wszystkim na wzajemnym szacunku.

− Współpraca charakteryzuje się pełnym szacunku traktowaniem, dużym uznaniem i dobrą komunikacją w całym sztabie szkoleniowym. Każdy bez wyjątku może przedstawić swoje pomysły. Słowo "My" znajduje się na pierwszym planie – stwierdził Roehl.

Trener doskonały dla Bayernu?

W ostatnich latach jednym z głównych problemów Bayernu była kwestia znalezienia odpowiedniego trenera. Oczywiście nie można niczego ujmować takim trenerom jak Carlo Ancelotti czy Niko Kovac, bo swoje w Monachium wygrali, ale zawsze brakowało „tego czegoś”. Jednym razem brakowało komunikacji, innym razem szwankowało zaufanie, charakter czy podejście do treningów. Oczywiście w międzyczasie do klubu powrócił Jupp Heynckes, ale należy mieć na uwadze, że była to krótka przygoda, której celem było tylko i wyłącznie uratowanie sezonu. Oczywiście na wszelki huraoptymizm względem Hansiego jest jeszcze zbyt wcześnie, ale gołym okiem można zauważyć, że wszystko funkcjonuje i współgra ze sobą jak w sezonie 2012/13.

Trener, który w przeszłości wyłaniał się tylko z cienia innych osób (Joachima Loewa czy też potem Niko Kovaca) okazał się absolutnym strzałem w dziesiątkę. W końcu mowa nie tylko o odzyskaniu dawnego pazura FCB, ale przede wszystkim o skutecznym, atrakcyjnym i przyjemnym dla oka stylu gry. Co więcej 55-latak odbudował atmosferę i poskładał szatnię na nowo. Można dostrzec, że zawodnicy są gotowi wskoczyć za swoim szkoleniowcem w ogień, nikt nie zwala na nikogo winy, w drużynie panuje harmonia, zaś komunikacja i praca zespołowa stała się piekielnie ważna, a być może i najważniejsza. O Bayernie znowu mówi się jako o faworycie do wygrania Ligi Mistrzów, klub znów budzi szacunek wśród rywali, nie ma żadnych podziałów, zaś trener nie pozwoli na to, aby jego podopiecznym stała się krzywda.

Trener doskonały dla Bayernu? Na to pytanie odpowiedzcie już sobie sami. Pewnym jest, że głównym kryterium są rzecz jasna tytuły.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (136)

reklama08.06.2020 00:06
@feel2020FCB Patrząc na to jak prowadzi się Lewandowski, to jest on w stanie zagrać co najmniej 5 sezonów na najwyższym poziomie.
05.06.2020 21:48
Idealny ! Tylko Transfery i jeszcze raz Transfery !
05.06.2020 16:30
Na ten moment miejsca w składzie dla Timo nie widzę, on też to wiedział, w sumie dobrze że do Bayernu nie przyszedł, Lewy pogra jeszcze ze 2-3 sezony, Muller to samo, w Chelsea jest Abraham więc myślę że spokojnie Timo go wygryzie ze składu i stanie się podstawowym graczem.
05.06.2020 15:42
Nawet tym składem co posiadamy jesteśmy w stanie wygrać Lm bo mamy silny skład , a w Lm to wiadomo że nie tylko dobry skład wystarczy żeby wygrać .
Mistrzostwo danego kraju chyba w każdym klubie jest na pierwszym miejscu bo jest najwięcej męczy . I ja się cieszę z każdego mistrza jak Bayern wygrywa , a po za tym piszemy historię .
05.06.2020 14:40
Pierdzielicie o tych walkach o tytuły w innych ligach, a fakty są zupełnie inne. Ostatnie 10 lat: Hiszpania - 7x Barca, Włochy - 8x Juve, Francja - 7x p$g. Tylko w lidze angielskiej to się jakoś rozchodzi.
05.06.2020 14:23
@feel2020FCB
Werner chciał iść do Bayernu. Problem w tym, że Bayern go nie chciał bo nie ma dla niego miejsca w pierwszym składzie i ma inne priorytety transferowe. Pozostała więc zagranica. Liga angielska to dla niego najlepszy wybór. Gra oparta jest na szybkich przejściach z obrony do ataku, a Werner w takim systemie czuje się jak ryba w wodzie. W Bayernie, który gra atakiem pozycyjnym i utrzymuje się przy piłce by się zmarnował.
05.06.2020 14:22
BVB gdyby chociaż raz na 3 sezony wygrała Bundeslige to najlepsi gracze może by tam pozostawali. Wyobraźmy sobie BVB z auba Dembele , sancho , Reusem , hallandem itd .. mieli by silna pakę ,w pewnym momencie zawodnicy widzą ,że w Niemczech poza Bayernem nie ma czego szukać . To jeśli Bayern już jest tym dominatorem , to niech idzie chociażby ta koncepcja z najlepszymi Niemcami . Kupic Sane Wernera plus jakiegoś dobrego obronce. A nie tylko kalkulować i liczyć na odpady real/ Barca. Czy Goretzka bo gratis
05.06.2020 14:06
Media piszą, że kwota odstępnego za Wernera przy transferze do Chelsea może być niższa niż 60 milionów.
05.06.2020 14:03
@Bayern022 to może nie kupujmy Wernerow, bo sami ich osłabiamy. Może takiego kaia to tak, bo to naprawdę jest talent, ale timo. On jest napastnikiem, a skrzydłowym jest takim sobie. My mamy napastnika. Dlatego cieszą takie transfery lucasa z Atletico czy może za niedługo Sane z MC. Z Włoch może taki chiesa czy tonali.
05.06.2020 14:02
@Edmund
Trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że cieszy ale nie robi takiego wow
05.06.2020 13:46
@Kimas
Jurgen Klopp widząc przewagę finansowa Bayernu w Niemczech stwierdził ,że prędzej wygra ligę krajowa prowadząc 8 czy tam któryś Liverpool. U nich te pierwsze 5 zespołów jest w stanie zatrzymać najlepszych zawodników plus dokupić brakujących pod koncepcje trenera .. w BvB czy gdziekolwiek w Niemczech to niemozliwe ..poza Bayernem. Wygranie Bundesligi nie jest celem .. tylko obowiązkiem . Tak jakby ktoś w wyścigu fiatów jechał mercedesem. Mistrzostwo cieszy ale woow na nikim nie robi.
Kiedy Bayern się rzetelnie wzmocnił ? Jak się nie zakwalifikowalismy do LM. I lanie na podwórku . Dopóki złotówki się będą zgadzać nie zobaczymy tu wernerow itd..
05.06.2020 13:43
@Kimas otóż to. To jest 34 kolejki, nasi też muszą się na męczyć, bo przyjedzie jakiś Union i się zamuruje, i trudno strzelić bramkę. O właśnie lipsk jest w ćwierćfinale lm, pokonał mocną ekipę z Anglii. Także mistrzostwo to też nie jest byle co, oczywiście lm jest najważniejsza, ale trzeba się cieszyć z każdego pucharu.
05.06.2020 13:43
@FanGraczyBayern
"Szczerze mówiąc na mnie wrażenia już te mistrzostwa nie robią. Nawet zbytnio mnie to nie cieszy"
Ty tak a serio? To może czas zacząć kibicować innej drużynie. Jak można tak pisać o triumfie drużyny której się kibicuje?
05.06.2020 13:43
Czytając co niektóre komentarze to można mieć wrażenie, że kilka osób jest kibicami Bayernu chyba za karę. W klubie wszystko źle, wszyscy niekompetentni, polityka i zarządzanie klubu na poziomie amatorskim. Zawodnicy słabi albo przeciętni. Cud, że klub wiąże koniec z końcem i utrzymuje się w BL.
Nikt nie mówi, że trzeba wszystko oglądać przez różowe okulary, ale naprawę często mam wrażenie, że jest to krytyka dla samej krytyki. Umniejszanie Bayernowi, zawodnikom, BL, itd.
Szklanka dla niektórych zawsze będzie do połowu pusta.
05.06.2020 13:27
Jako kibic Bayernu jak można pisać, że mistrzostwa nie robią wrażenia. Dla mnie to niepojęte. Długi sezon 34 kolejki, kontuzje, kartki litry potu wylane k kogoś mistrzostwo nie cieszy ?? Serio jestem w mega szoku. Mnie mistrzostwo nawet 20 z rzędu bardzo cieszy i zawsze będzie. Bundesliga jest silną liga co pokazały w tym roku Europejskie puchary i jak Niemieckie zespoły sobie radziły.

Co do transferu Havertza do Realu pamiętam jak się podniecali Jovic i co teraz mówią o jednym z najgorszych transferów w historii Realu. Moim zdaniem naturalną koleją rzeczy jest, aby Havertz przyszedł do nas.
05.06.2020 13:26
Tylko że LM nikt nie musi wygrać a jeśli Flick nie wygrałby BL to wyleciałby jeszcze przed jego zakończeniem.
Celem Bayernu jest zawsze zdobycie mistrzostwa kraju. Tak było jest i będzie.
To o czym piszesz to bardziej marzenia bo wygranie LM to bardzo trudna sprawa.
05.06.2020 13:26
Jak już to jest 4 w Europie . Niektórzy patrza tylko na statystyki czyli kibice gole itd ale nie patrza jak im idzie poza podwórkiem . A co do bardziej zaawansowanych kibiców koneserów to styl tez pozostawia wiele do życzenia . Czasami jak patrzy się na mecz np spadkowiczów z ligi Hiszpańskiej Angielskiej a Niemieckiej to różnice widac
05.06.2020 13:22
@feel2020FCB
Watpie ,ze dla zawodników i zarządu liga mistrzów jest dodatkiem. To główny cel od lat. Mistrzostwo na nikim w Monachium nie robi wrażenia.. liga to jedynie zadanie domowe

Edytowano : 2020-06-05 13:25:41

Chociaż zdanie zmienił sam Hoenes. Zobaczył ,że kasa z dubletu plus pół finał Lm wystarczą by napełnić kiece ,i opowiadać ile to Bayern nie ma pieniędzy.. zarobek jest super ..
05.06.2020 13:14
Mistrzostwo kraju to mistrzostwo kraju, zawsze będzie najważniejszym trofeum do wygrania, nie ważne czy Bayern wygra je po raz 8 z rzędu czy 15, LM to dodatek, oczywiście bardzo miły dodatek.
BL jest jaka jest, dla jednych tylko Bayern, inni którzy bardziej śledzą te rozgrywki stwierdzą że jest kilka świetnych ekip.
05.06.2020 13:03
Tylko bundesliga jest jedną z najlepszych w Europie. To nie jest liga grecka czy portugalska. Borussia gdyby grała w lidze francuskiej mogłaby zdobyć mistrzostwo. Wiem że lm jest najważniejszym celem, ale mistrzostwo w lidze mocnej to też coś znaczy. 7 rok z rzędu mistrzostwo. Mało klubów może się tym pochwalić. Ilość strzelonych goli w lidze przez bayern. Dobra gra. Transfery to zależą od panów od góry, nasz zarząd który jest skapliwy, nie będzie wydawał po 100 nln euro na jednego piłkarza, może się to zmieni. Ale może gdyby bayern nie zdobył mistrza, to niektórzy docenią to co mają.
05.06.2020 13:00
Jak ma Bundes być konkurencyjna jak pierwszy lepszy gigant i to z podwórka Czyt. Adidas daje nam ochłapy
05.06.2020 12:55
@FanGraczyBayern
Biorąc pod uwagę przewagę finansowo sportowa to niedopuszczalne. Gdyby bundesliga była bardziej konkurencyjna to najlepsi by stąd nie uciekali. Jedyny awans jaki cię może czekać to albo Bayern albo wyspy
05.06.2020 12:49
@Bayern022
Mistrzostwo dla Bayernu to obowiązek, tak jak masz obowiązki w pracy to jak niewykonasz to masz porządny opierdziel , a jak to zrobisz to ok ale nikt się tym nie zachwyca. Tak jest z mistrzostwem Bayernu
05.06.2020 12:44
@Pir5
BvB Lipsk czy lever, mogą zagrozić, tylko w teorii bo patrząc na ich sukcesy i na ilość mistrzostw Bayernu. To nawet we Francji ,jakieś Monte piee czy Monco wygralo majstra.
Mistrzostwo cieszy, wystarczy spojrzeć co by się tutaj działo,gdyby Bayern go nie wygrał . I dopóki tak będzie , to możemy marzyć o klasowych wzmocnieniach .Najlepsi niemieccy gracze trafiają gdzieś indziej
05.06.2020 12:40
@Pir5
Szczerze mówiąc na mnie wrażenia już te mistrzostwa nie robią. Nawet zbytnio mnie to nie cieszy, bo to jest co rok. Kibice Bayernu chcą transferów godnych tego klubu, wygrania LM
05.06.2020 12:34
@Bayern022 no PSG jakich ma rywali w lidze. Lyon? Średnio grają w lidze. Marsylia też nie może im zagrozić. W bl jest bvb która jest naprawdę mocna lipsk który też z roku na rok jest coraz mocny, czy Leverkusen. Więc może nie grajmy o mistrza, bo co niektórym nie pasuje sam mistrz. Ehh
05.06.2020 12:13
A ja uważam że Werner zrobił dobrze przenosząc się do Chelsea, chciał zmienić ligę - wybrał wyspy gdzie jest niesamowita atmosfera i pracują najlepsi trenerzy, biegają najlepsi piłkarze. Z pewnością też zyska pod względem finansowym, gdzie miał iść w takim razie? do Barcelony? Realu? Liverpoolu? W Chelsea brakuje rasowego napastnika, uważam że wybrał idealnie.
05.06.2020 12:11
Chelsea jest na tą chwilę budowana z głową. Zmienili strategie ,skupili się na młodych zawodnikach . I tak jestem w szoku ,że z tym składem potrafili np ograć City, naszpikowane gwiazdami . Myślałem ,ze z totkami Arsenalem itd ciągle będą dostawać manto. Nie wiem o jakiej lidze Europy jest mowa , jak city ma bana na 2 lata i z automatu będzie wchodził ktoś inny..
Za ten finał w 2012 też ich nie lubię ..Bo sprawili mega przykrość i to na Allianz arenie. Jeśli się zakwalifikują do lm to z grupy spokojnie wyjdą a dalej to już kwestia szczęścia. Po co niby Werner by miał zmieniać Lipsk na BvB..,super awans Sportowy . Wybrać United Chelsea czy Totki , wiedząc o potędze Liverpoolu czy wspieranym szejkowo City .. ,uważam ,że to bardzo ambitne . Idąc do Bayernu z góry sobie możesz dopisać mistrzostwo czy puchar ..w ciemno .Idąc do Premier league ,nigdy tego nie wiesz .
Nie mam zamiaru hejtowac chłopa tylko dlatego ,że Bayern jak zwykle śpi .pewnie użytkownik dwa dni temu pisał ,że polityką klubu polega na kupowaniu najlepszych Niemców ..Właśnie widzę .
Ciężko było kupić Sane ,Wernera , sprzedać Tolisso.. Nadal trwa głęboki sen.
Ludzie myślą ,że Bayern to jedyny klub na świecie . Kai też ma w nosie Bayern , ich prezes nie przepada ..Jeśli Real się zgłosi z konkretną oferta ,oczywiście że tam pójdzie. Gdyby dyrektorem sportowym nie była dupa , marionetka nie mającą nic do powiedzenia ,może by tu trafiali jacyś gracze... A tak dostaniemy latem , młota nie chcianego na wypożyczenie plus wynalazek jakiś .. szczerze to te decyzje od kilku lat są fatalne .. Może jest to mistrzostwo Niemiec ,które tak samo ciężko wygrać jak we Francji .. Nie ma pociech z transferów .. żałosne strasznie

Edytowano : 2020-06-05 12:15:59

*pamiętam jak z Werderu odchodził Klosse. Byłem na prezentacji jego następcy , Sanogo ... Nikt nie wiedział kto to jest ..?.. ludzie się śmiali .. on ma zastąpić Klosse ?

W Bayernie podobnie się próbuje zastępować ,zawodników światowej klasy.. Comanem Riberiego itd
05.06.2020 11:30
Ja bym się dogadał z Leverkusen tak, że płacimy 80mln za rok, a na ten rok go do nich wypożyczamy. To lepsza opcja niż niby takie przyklepania bez żadnych oficjalnych ogłoszeń

Edytowano : 2020-06-05 11:31:17

Leverkusen za rok nie może żądać więcej niż 70-80mln więc na tyle można się dogadać

Edytowano : 2020-06-05 11:32:01

Chociaż Bild pisał, że Real właśnie taką ofertę złożył i odrzucili ją
05.06.2020 11:27
Dla mnie transfer Werner do Chelsea to jakiś żart ;P
Przecież Chelsea to przeciętny klub i nie ma w tym żadnej złośliwości - stwierdzam fakt.
Nie jest to w żadnej płaszczyźnie sportowej krok do przodu względem Lipska. Oczywiście zyska marketingowo, więcej zarobi.
Chyba że chodzi o to żeby zostać jakimś królem Ligi Europy, wtedy rozumiem :P
05.06.2020 11:24
@TomiiiFCB
Proszę wytłumacz mi czemu uważasz że myliłem się niechcąc Jovica za tak duża kasę za jaką kupił go Real? Czy uważasz że Real zrobił dobry interes że go kupił za tak duża kwotę?
Ja nigdy nie uważałem Jovica za super zawodnika. Wyszedł mu jeden sezon w słabym Frankfurcie i to tyle.

Edytowano : 2020-06-05 11:26:42

Czy może nie zrozumiałeś mojego komentarza? Napisałem że w przypadku Jovica NIE chciałem przebijać oferty Realu ale w przypadku Havertz uważam że należy przebić ofertę Realu.
05.06.2020 11:05
@Edmund Więc z Jovic'em się myliłeś - zatem nie ufam Ci, bo możesz błąd popełnić drugi raz.
05.06.2020 10:45
Za te pieniądze to BVB mogła ściągnąć Wernera, zwłaszcza że pewnie stracą Sancho. Szkoda że kolejni dobrzy zawodnicy odchodzą z BL.
To oznacza, że przyszły sezon znów będzie nudny, chyba że my słabą postawą umożliwimy innym drużynom walkę o mistrza.
05.06.2020 10:28
Czy kontrakt Boatenga definitywnie nie zostanie przedłużony? Ostatnio zaczął bardzo dobrze grać i szkoda by było pozbywać się takiego gracza za grosze.
05.06.2020 10:15
@TomiiiFCB
Sam sobie odpowiedziałeś czemu uważam że jeśli Havertz do nas nie trafi to będzie wtopą.
Gdy rok temu Real kupował Jovica to nie pisałem że musimy go za wszelką cenę kupić i przebić ofertę Realu.
Ale z Havertzem jest inaczej i oczywiście trzeba negocjować jak najniższa kwotę ale należy zrobić wszystko żeby Havertz trafił do nas.
05.06.2020 10:14
Z tym Havertzem to mimo wszystko ryzyko. Nie lubię jak się mówi, że on zaraz będzie w top 3. Równie dobrze może po transferze zaliczyć ogromny zjazd. To jeszcze nie jest ukształtowany w pełni piłkarz. Jestem za tym transferem ale dawanie 100mln euro jest nierozsądne.
05.06.2020 09:59
@Edmund Dlaczego wtopa? Twoim zdaniem mamy wydać fortunę, aby tylko go mieć? Jestem za tym transferem, ale nie za wszelką cenę. Kwota jest bardzo istotna, jeśli Real nas przebije ofertowo i płacowo to nie zrobimy nic.
05.06.2020 09:51
Jeżeli Werner rzeczywiście przejdzie do Chelsea to mnie to nie dziwi. Po pierwsze Chelsea to wielka marka i duży krok do przodu w stosunku do gry w RBL.
Po drugie jeżeli tam się sprawdzi to ma otwarta drogę do transferu do klubu z absolutnego topu co jak widać przy grze w RBL jest bardzo trudne bo niby liczby są a i tak chętni kręcą nosem że nie sprawdzony w dobrym zespole.
Po trzecie piłkarz to zawodwiec jeśli dostał opowiadająca mu ofertę kontraktu to czemu ma nie skorzystać i zarobić. Ci co piszą że piłkarz ma grać dla "idei" to mało znają życie.

Edytowano : 2020-06-05 09:54:48

Apropo plotek w prasie to ciekawe ile prawdy jest w tym że Real zaproponował 80 mln za Havertz? Jeżeli nasi nie dadzą rady go do nas sprowadzić to będzie olbrzymia wtopa na rynku transferowym. Ciągle jednak mam nadzieję że Havertz trafi do nas.
05.06.2020 09:36
@Kimas Arsenal, oni są gorsi od Chelsea. The blues zawsze jakiś puchar zdobędą. Liga Europy, a mistrzem Anglii byli nie tak dawno. W nastepnym sezonie mogą powalczyć o coś więcej niż 4 miejsce.
05.06.2020 09:29
Jeśli to prawda to jestem zaskoczony,bo Chelsea obecnie nie ma szans na top 3 w Anglii. City i Liverpool to klubu mocniejsze. Dochodzi jeszcze Arsenal, Tottenham, MU. Jeśli to prawda to ja osobiście jestem zaskoczony tym wyborem Wernera. Nawet sam mecz Chelsea Bayern pokazał jaka jest przepaść między dwoma klubami. Grając w Lipsku wiadomo, że szanse na mistrza Niemiec gdzie jest Bayern Dortmund są małe, ale idąc do Anglii i jeszcze Chelsea tę szansę są jeszcze mniejsze.
05.06.2020 09:06
Czasami chciałbym zobaczyc co taki piłkarz ma w głowie czym się kieruje wybierając nowy klub. Te wszystkie Chelsea Man United Arsenal PSG i itp. Przecież z tych klubów to tylko nazwy zostały co z tego ze gigant jak na glinianych nogach i nie mówię tutaj o kasie . Wcześniej każdy sportowiec myślał przede wszystkim o sukcesie a teraz chyba albo napewno o kasie . I wszystkie puchary pucharki są zepchnięte na dalsze miejsce . Ciekaw jestem kiedy ta bańka pęknie i zawodnicy będę zarabiać adekwatnie to wykonywania zawodu tak samo jak i ceny za ów piłkarzy . Chyba zacznie to pękać jak Szejkowie i inni miliarderzy przestaną pchać kase w piłkę nożna .
05.06.2020 05:19
Werner sam się tutaj wciskał, to go Bayern nie chciał...nic nie jest oficjalnie, duzo się jeszcze moze zmienić :) ...niech Bayern kurde ruszy po niego.
05.06.2020 00:32
Jeszcze kilka kolejek wiec pewnie wypadną z pierwszej 4. Tak przewiduje :)
05.06.2020 00:28
@tapczan
Są na 4 miejscu więc będą grać w chyba ostatniej rundzie el. LM
05.06.2020 00:24
Nie sądziłem, że Werner będzie chciał grać w lidze europy, ale jego wybór.
04.06.2020 23:47
Pożyjemy zobaczymy... o ile w Liverpoolu bylby pod wodza trenera z topu to w chelsea hmmm lampard sie dopiero uczy fachu... ale jesli tam pojdzie to jego sprawa, nie nasza piaskownica...
04.06.2020 23:32
@kibicod2007
Nie rozumie,dlaczego mówisz woleli.?
On chciał przyjść do Bayernu. W Niemczech mega o tym trąbili. Dyrektor sportowy mial inne zdanie . A czy Bayern i to skąpstwo było skłonne aktywować klauzule? Ktoś z klubu o tym wspominał?.
Co miał grać w Lipsku i siedzieć przy telefonie aż Bayern zadzwoni..
Nie skreślał bym też jego kariery, bo równie dobrze może w kilka miesięcy podbić swoje cenę do plus 100.. w Anglii szybciutko jak dobrze grasz ,idziesz w górę .przykład Sane , dwa lata temu pograł dobrze a u nas jest uznawany za Boga.

Edytowano : 2020-06-04 23:35:22

Flick Też jest żółtodziobem .Z tym ,że ma dużo silniejsza kadrę i słabsze marki do ogrania w lidze niż Lampard z dzieciakami. Jeśli kupią jeszcze sancho ,po tym ziiehu . To bardzo dobrze i budują zespół .

Edytowano : 2020-06-04 23:42:53

Ziyechu*

Był ktoś w Lipsku? To zadupie pod granicą z Polską . Londyn jest miliard razy lepszy miastem do życia.
04.06.2020 23:25
Z jednej strony dziwne rozumowanie wernera, isc do klubu z ktorym zbyt wiele nie osiagnie, pod wodze legendy pilkarskiej ale zoltodzioba trenerskiego... stac sie tam przecietnym tak jak np. perisic...
Z drugiej strony polityka chelsea... sciaganie tak duzej ilosci zawodnikow o podobnym poziomie i checi gry, na jedna pozycje...
Z trzeciej str. Ilu juz takich wernerow bylo ktorzy to woleli isc za granice niz do Bayernu i teraz to oni bardziej żałują niz Bayern...
04.06.2020 22:59
Red Bull nie ma takiego prestiżu jak Chelsea i z Bayernem w jednej lidze nigdy takiego nie osiągnie. Chelsea to jest uznana marka na świecie , zarobki pewnie też lepsze. Lipsk jest dobry do rozwoju młodego piłkarza , Premier league to jednak wielka piłka. Tam może pogra 3 lata i jeśli się sprawdzi to Real czy coś.
W tym roku City może wyeliminować Hiszpanów i kto wie ..?.. Liga mistrzów może powędrować znów do kogoś z Anglii

Edytowano : 2020-06-04 23:01:56

Szkoda ,że Bayern go nie kupił.
To nie jest zawodnik pokroju Drogby.Duzo bardziej by pasował do Liverpoolu
04.06.2020 22:49
Werner lige wybral mocniejsza ale klub nie sadze. Z RB realna walka o wice majstra a na wyspach pozycje 3-6. Ambitnie.
Pokaż więcej