DieRoten.pl

Sommer: Nie myślałem o tym, co będzie latem

fot.
Reklama

Dokładnie 19 stycznia 2023 roku, nowym bramkarzem pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec został 34-letni Yann Sommer.

Zamieszanie transferowe z Sommerem w roli głównej trwało kilka tygodni, ale koniec końców monachijczycy dogadali się z Borussią M’Gladbach i ściągnęli Szwajcara, który podpisał z FCB kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

W dzisiejszym odcinku podcastu „Bayern Insider”, nowy nabytek „Die Roten” rozmawiał z dziennikarzem Christianem Falkiem i odniósł się między innymi do przyjęcia w zespole oraz słów Juliana Nagelsmanna, który przyznał jakiś czas temu, że nowy bramkarz zwykle potrzebuje do 15 minut na aklimatyzację w klubie.

− No, tak (śmieje się). Dobrze poznałem klub w pierwszych dwóch dniach, a po pierwszym treningu, pojechaliśmy od razu do Lipska – powiedział Sommer.

− Nie wszystko jeszcze wtedy funkcjonowało na 100 procent, ale moim zdaniem mimo wszystko było dobrze, choć nie znamy się jeszcze tak dobrze ze sobą. Dlatego to ważne, że ze sobą dużo rozmawiamy o wszystkim – kontynuował.

Nowego bramkarza Bayernu Monachium zapytano również, jak zapatruje się na fakt, że czeka go rywalizacja o miejsce w bramce FCB, kiedy już do pełnej sprawności powróci kapitan Manuel Neuer.

− Przyznam szczerze, że nie myślałem jeszcze o tym, co będzie latem. Cieszę się obecnie moim nowym zadaniem i wielkimi wyzwaniami w mojej karierze. Krok po kroku – dodał.

− Cieszę się bardzo, że mogę grać dla tego wielkiego klubu. Potem zobaczymy, co się wydarzy dalej – podsumował Yann Sommer.

 

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...