DieRoten.pl

Sky Italia: Ribery odchodzi z Fiorentiny

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Latem 2019 roku z klubu ze stolicy Bawarii odeszło dwóch legendarnych skrzydłowych. Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak Arjen Robben oraz Franck Ribery.

W przypadku francuskiego skrzydłowego, 38-letni dziś zawodnik po kilku tygodniach od odejścia z Bayernu, został ogłoszony nowym zawodnikiem Fiorentiny, z którą Ribery podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku (na dwa sezony) z możliwością przedłużenia o rok.

Nie tak dawno temu Franck otwarcie przyznał, iż nie zamierza kończyć swojej kariery i chciałby nadal grać dla „Violi”, gdzie czuje się bardzo dobrze i komfortowo. Niemniej jednak z najnowszych doniesień włoskiej prasy jasno wynika, że legendarny gracz FCB nie ma przyszłości we Florencji.

Jak donosi „Sky Italia”, nowy trener ACF, czyli Vincenzo Italiano nie widzi w swojej kadrze miejsca dla doświadczonego Francuza, dlatego też skrzydłowy nie otrzyma nowej umowy, na którą liczył. Tym samym z dniem 30 czerwca 38-latek przestanie oficjalnie być piłkarzem Fiorentiny.

Ribery nie chce jednak żegnać się z piłką. Z dalszych informacji dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła jasno wynika, że Franck chciałby kontynuować grę w Serie A, ale póki co temat ten pozostaje otwarty. Jakiś czas temu spekulowano o zainteresowaniu ze strony AC Monzy (Serie B).

Legenda Ribery’ego w Monachium

Francuz trafił do Monachium latem 2007 roku z ekipy Olympique Marsylia za sumę 30 milionów euro. Jak się okazało w przeciągu kilku najbliższych lat, pozyskanie francuskiego skrzydłowego stało się absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Przez dwanaście lat swojej przygody z bawarskim klubem Ribery rozegrał w sumie 425 spotkań oraz zdobył od groma trofeów – stając się jednym z najskuteczniejszych obcokrajowców w historii „Dumy Bawarii”. Jego liczby i sukcesy mogą robić przeogromne wrażenie.

Liczby i sukcesy Francka w FCB:

– 425 spotkań / 124 bramki / 182 asysty
– Piłkarz Roku UEFA
– Liga Mistrzów
– 9x Mistrzostwo Niemiec
– 6x Puchar Niemiec
– Klubowe Mistrzostwa Świata
– Puchar Ligi Niemieckiej
– Superpuchar UEFA
– 5x Superpuchar Niemiec

 

 

Źródło: Sky Italia
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...