DieRoten.pl

Poker w sprawie przedłużenia kontraktu z Davidem Alabą ciągnie się już od wielu miesięcy. Do tej pory nie osiągnięto jeszcze żadnego porozumienia w tym temacie.

Co prawda Bayern robi wszystko, co w swojej mocy, aby przedłużyć kontrakt z Austriakiem, ale na ten moment nie poczyniono żadnych postępów − wynika tak przynajmniej z ostatnich doniesień prasowych.

Bez względu na wszystko cel kierownictwa bawarskiego klubu jest jasny − osiągnąć finalne porozumienie. Ostatnio pojawiło się sporo plotek jakoby David Alaba stał się poważnym kandydatem do gry w zespole Manchesteru City.

Choć niektóre źródła wykluczyły taki kierunek dla wychowanka FCB, to według informacji „Sky” angielski klub rzeczywiście ma wyrażać konkretne zainteresowanie 28-latkiem. Co więcej dziennikarze wspominają także o Chelsea, która ma być gotowa na transfer defensora.

Niemniej jednak przenosiny do Londynu wydają się być znacznie mniej prawdopodobne. Z kolei Barcelona, gdzie też w przypadku odejścia chciałby przenieść się obecny stoper Bayernu, boryka się z problemami finansowymi i wolałby ściągnąć zawodnika na zasadzie wolnego transferu w przyszłym roku.

Z drugiej strony mistrzowie Niemiec nie chcą pozbywać się Alaby latem 2021 roku za darmo. Monachijczycy nadal wierzą i mocno walczą o pozostanie Davida na dłużej. Co do Manchesteru City − choć transfer nie jest wykluczony, to wciąż wiele się musi jeszcze wydarzyć, aby osiągnięto porozumienie.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama16.07.2020 08:28
City to jeden z prawdopodobnych kierunków. Mogli by spełnić jego wymagania finansowe.
16.07.2020 00:11
Sky to bardzo słabe źródło.
15.07.2020 21:50
A niech są, przecież prawie wszystkie wielkie kluby go chcą:)
15.07.2020 15:47
Kasy jak lodu, Pep u sterów...żadnego zaskoczenia,że takie głosy się pojawiają. I wcale mnie nie zdziwi jeśli tam wyląduje jeśli się będzie upwrac żeby teraz już odejść.
15.07.2020 12:21
Z jednej strony nie dawać niesamowicie wysokiego kontraktu dla obrońcy, ale też nie sprzedawać poniżej 50 mln euro... City wyciągnęło od Bayernu tyle za gościa, który jest po poważnej kontuzji i od roku nie zagrał 90 minut wcześniej będąc rezerwowym...
15.07.2020 09:51
Napisałem to już w poprzednim poście, ale "spadł na dół", więc wybaczcie - pozwolę sobie zdublować, bo jest dla mnie ważny. * Przybijam pionę z Edasem. Alaba jest naprawdę dobry, ale nie na tyle, żeby zarabiać 20 mln. Może inaczej; niech se zarabia i 30 mln. , ale nie w Bayernie. Bayern nie powinien wpadać w szaleństwo płacenia takich pieniędzy, mimo, że "takie są czasy". Alaba nie jest nie do zastąpienia, a Bayern nie powinien łamać swoich zasad przez księcia. Abstrahując od forsy ( chcociaż chyba do końca się nie da, bo myślę, że o to w dużym stopniu Alabie chodzi), to jeśli na serio chce odejść, to nie ma o czym gadać, tylko dać zielone światło i pracować nad dalszymi transferami.