Sebastian Rode zostaje w Monachium

Sebastian Rode ostatnio przegrywa rywalizację w walce o wyjściową jedenastkę, a nawet kadrę meczową. Podczas Super-Pucharu Niemiec przesiedział całe 90 minut na ławce rezerwowych, a w meczu inauguracyjnym Bundesligi z Hamburgiem SV nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Rozegrał natomiast 80 minut w spotkaniu towarzyskim z Dynamo Dreznem, wygranym 3:1.

Nie ma co się dziwić, że cała ta sytuacja frustruje tego utalentowanego środkowego pomocnika, który w minionym sezonie dołączył do Bayernu i również podczas okresu przygotowawczego pokazał się z bardzo dobrej strony.

Obecną sytuacją Sebastiana zainteresowali się ligowi rywale Bawarczyków. Wolfsburg i Schalke oraz angielski Tottenham Hotspur mieli pytać w Monachium o piłkarza. Póki co bez efektów – Pep Guardiola ma planować z nim swoją kadrę. Tym samym Rode nie dostanie pozwolenia na transfer.

Źródło: tz.de