DieRoten.pl

Schweinsteiger: LM czy Mundial? Mistrzostwo wiele dla mnie znaczyło

25.10.2021, 08:37:00
Ł. Skwiot

Bastian Schweinsteiger to bez dwóch zdań jedna z największych legend Bayernu Monachium. W końcu emerytowany już pomocnik rozegrał dla FCB łącznie 500 spotkań.

W trakcie swojej przygody z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, legendarny Basti rozegrał nie tylko 500 spotkań, ale i również sięgnął z kolegami po 23 tytuły – w tym po potrójną koronę w 2013 roku (Bundesliga, Liga Mistrzów i Puchar Niemiec).

Ostatnio Bastian Schweinsteiger w ramach „Q&A” odpowiedział na kilka pytań dotyczących przede wszystkim swojej kariery. Jedno z pytań dotyczyło między innymi najważniejszego trofeum w karierze oraz najbardziej niedocenionego gracza, z którym miał okazję grać.

− Szczerze powiedziawszy, to dla mnie trudne pytanie. Pragnąłem obu tytułów latami. Jednakże zdobycie trofeum dla Twojego kraju - to wiele dla mnie znaczyło – powiedział Schweinsteiger.

− Luiz Gustavo i Anatolij Tymoszczuk. Obaj grali obok mnie na boisku i bardzo dobrze wiem, na co ich było stać i co robili. Nie zawsze jednak cieszyli się uznaniem mediów czy kibiców, ale dobrze wiem, co robili na boisku i jak pomocni byli dla drużyny – mówił dalej.

Niemiecki pomocnik w trakcie swojej kariery doznał też wielu porażek nie tylko w piłce klubowej, ale i również reprezentacyjnej. Jaki jednak moment był najcięższy w jego całej karierze?

− Porażka z Chelsea w finale Ligi Mistrzów w 2012 roku – podsumował krótko Bastian Schweinsteiger.

źródło: Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)26.10.2021 22:11
Pamiętam jak zdjął wtedy srebrny medal i to na swój sposób było piękne. Nie chciał drugiego miejsca. MIA SAN MIA!
25.10.2021 17:23
Oba trofea spowodowały ze zapisał się w historii piłki
25.10.2021 12:19
Mistrzostwo Świata jest najważniejsze!!
25.10.2021 09:18
Nie ma chyba piłkarza, który nie wybrałby mistrzostwa świata.